Sheffield Indoor – 05 Feb 2020 – Results

Pos Vest Leg Time 800m BMC Race 1
1 107 2 1:52.55 Nicholas LANDEAU SM Ealing Southall & Middx/Trinida
2 67 3 1:55.55 Jack BENSTEAD SM Corby AC
3 43 4 1:56.38 Ryan ELSTON U20M Charnwood A C
4 112 5 1:58.33 Alex GOODALL SM White Star (Belgium)/Durham Uni
5 116 6 1:59.75 Finlay HUTCHINSON U17B Notts
6 117 8 2:03.73 Dean RICHARDSON V45M City of Stoke/Midland Masters
7 114 7 2:03.79 Jake BOAT SM Owls Leicester
.
Pos Vest Leg Time 800m BMC Race 2
1 115 8 2:05.53 Joshua CARTER U17B Halifax
2 175 6 2:07.29 Matthew HUGHES SM Liverpool Harriers AC
3 15 5 2:08.81 Anthony O’BRIEN SM Liverpool Pembroke & Sefton H A
4 33 7 2:09.27 Joseph CLANCY U20M Leeds City Athletic Club
5 122 4 2:09.55 Ethan BRADY-JONES U17M Wirral
6 121 3 2:11.64 Keira BRADY-JONES U17W Wirral
7 126 2 2:14.93 Victoria LIGHTBODY U17W City of Lisburn
.
Pos Vest Leg Time 800m BMC Race 3
1 22 0 2:11.69 Ashley JEFFERY U20M University of Sheffield Union o
2 191 0 2:12.36 Isobel COTHAM SW Wolverhampton & Bilston
3 125 0 2:18.13 Molly POCOCK SW Herne Hill/Loughborough Student
4 10 0 2:20.38 Graham MOFFATT SM Rushcliffe AC
5 131 0 2:21.45 Jamie HUTCHINSON M45 Notts
6 32 0 2:22.03 Beth HAMILTON U15G Mansfield Harriers
7 128 0 2:25.07 Selina SCOTT SW Corby
8 200 0 3:12.93 Lara CORY U17F All Saints
.
Pos Vest Leg Time 1500m BMC Race 1
1 138 2 3:53.32 Daniel CHEESEMAN SM City of York/St. Mary’s Uni
2 134 4 3:53.62 Mark BOSTOCK SM Wakefield/Leeds Beckett Uni
3 241 1 3:53.75 John ASHCROFT SM Leeds City
4 135 0 3:55.53 Alasdair KINLOCH SM Tonbridge/Loughborough Students
5 137 5 3:56.63 David SHELDON SM City of Stoke/Loughborough Stud
6 142 3 4:10.19 Jack O’FARRELL SM Burren
.
Pos Vest Leg Time 1500m BMC Race 2
1 146 1 4:34.94 Ejiro OKORO SW Birchfield H/Iowa State Uni
2 149 2 4:34.96 Mena SCATCHARD U20W Leeds City
3 147 4 4:37.31 Isabel RODRIGUEZ SW City of Norwich/East Anglia Uni
4 127 3 4:43.22 Pippa BAILEY SW St. Albans AC/St. Albans Stride
.
Pos Vest Leg Time 3000m BMC
1 173 1 8:00.28 Adam CRAIG SM Inverclyde AC
2 166 4 8:27.30 Rory LEONARD U20M Morpeth
3 157 3 8:37.20 Elliot PALMER SM Salford H
4 66 6 8:40.64 Robert SMYK U20M Salford Harriers & AC
5 153 2 8:40.95 Harvey DIXON SM Aldershot, Farnham & District/P
6 156 7 8:43.25 Alistair RUTHERFORD SM Liverpool H/Birmingham City Uni
7 162 5 8:59.63 Aaron HUNT U20M Peterborough & Nene Valley
8 160 8 9:04.08 Matthew HARRIS SM Rossendale/Leeds Beckett Uni

Recent Posts

Grand Prix Dates 2023

We are pleased to share the dates for our 2023 BMC Grand Prix season sponsored by Saucony. Date Venue 27th May SportCity 10th June Loughborough…

Follow Us