Chester le Street – 14 June 2021 – Results

Races: 11
Finishers: 63
PBs: 26 (41%)
Power of Ten results: Here

A RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:52.19 Will Bellamy U20 Houghton
2 1:53.19 Matthew Linsley Gateshead
3 1:53.65 Christopher Perkins U17 Birtley
.
.
B RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:54.93 Nathan Baker U23 Middlesbrough Mandale
2 1:55.70 Harris Pentecost U23 Falkirk
3 1:55.73 Fabian Despinoy U20 Edinburgh
4 1:56.26 Zak Old U17 North Shields Poly
5 1:56.34 Scott Armstrong U23 Durham
6 1:56.67 Ben Sandilands U20 Fife
7 1:56.85 Oscar Logan U17 Law
8 1:57.28 Euan Hood U23 Lasswade
.
.
C RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:58.39 Jake Creasey U20 Middlesborough Mandale
2 1:58.88 Corey Campbell U17 Team East Lothian
3 1:59.42 James Martin U23 Houghton
4 1:59.87 Alex Bell W Pudsey & Bramley
5 2:00.48 William Palmer U20 Thames Valley
6 2:01.60 Andrew Brown V40 Woodford Green Essex Ladies
.
.
D RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:02.82 Keith Hutchinson V40 Hartlepool
2 2:03.31 Ethan Bond U17 Gosforth
3 2:03.71 Duncan Hughes U20 Blackhill
4 2:04.47 Jack Douglas U23 Charnwood
5 2:05.88 Joseph West U17 Middlesborough Mandale
6 2:06.31 Oliver Aird U23 Wallsend
7 2:06.88 Samuel Terry U17 Durham
.
.
E RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:02.69 Bailey Spence U20 Middlesbrough Mandale
1 2:02.69 Fraser Allan U17 Billingham
3 2:04.34 Ryan Eden U20 North Shields Poly
4 2:05.09 Alfie Lamb U15 Border
5 2:32.53 Jack Gladman Chester-le-Street
.
.
F RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:07.05 Will Collinson U17 Blaydon
2 2:07.83 Sam Mason U15 Durham
3 2:08.85 Christy O’Hare U15 Middlesborough Mandale
4 2:09.22 Phillipa Stone W Middlesborough Mandale
5 2:10.36 Sarah Coutts U20W Fife
6 2:10.98 Jack Seeney U20 Houghton
.
.
G RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:12.49 Lucy Scothern U17W Chester-le-Street
2 2:14.27 Lois Creasey U17W Middlesborough Mandale
3 2:15.24 Harry Lyons U15 Darlington
4 2:16.88 Erin McFarlane U17W Pitreavie
5 2:19.39 Ava Taperell U17W Gateshead
6 2:20.82 Thomas Pigford U15 Houghton
.
.
H RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:16.44 Isabel Castelow U23W Halifax
2 2:16.45 Freya Clarkson U17W Chester-le-Steet
3 2:18.42 Lily Simon U15G Pitreavie
4 2:19.92 Holly Waugh U17W North Shields Poly
5 2:21.91 Poppy Old U15G Elswick
6 2:22.62 Carolyn Cameron U23W Edinburgh
.
.
I RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:16.26 Joe Dixon U17 Morpeth
2 2:18.68 George Craggs U15 Hartlepool
3 2:21.08 Emily Strathdee W Edinburgh
4 2:22.08 Eva Hardie U23W Houghton
5 2:25.05 Holly Ovens U15W Fife
6 2:25.11 Ebony Blackwell U17W Border
.
.
J RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:20.54 Eden Creasey U15G Middlesbrough Mandale
2 2:23.19 Katie Joslyn U17W North Shields Poly
3 2:25.55 Poppy Wilde U15G Elswick
4 2:25.68 Luke Boothby U15 Middlesborough Mandale
5 2:27.24 Isabel Herbert U17W Middlesborough Mandale
6 2:28.10 Alex Holmes U17W Border
.
.
K RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:27.47 Poppie Addison U17W Middlesborough Mandale
2 2:27.53 Hannah Rayden U23W St Albans
3 2:30.18 Caitlin Flanagan U17W Morpeth
4 2:45.79 Freya Gibson U17W Houghton

Recent Posts

BMC Leeds Coaching Day

Thanks to eveyone who attended the BMC coaching day which took place as part of the European Endurance Conferance at Leeds Beckett University. Bernard Ouma…

Follow Us