Cardiff UWIC Indoor – 21 Jan 2024 – Results

Races: 12
Finishers: 84
PBs: 24 (29%)
Power of Ten results: Here

Mens 800m A
Pos Vest Time Name Age Club
1 503 01:51.27 Cillian Kirwan SM RSHAM
2 502 01:54.79 Basil Rock SM TVH
3 505 01:55.40 Matt Woodward SM SWINH
4 504 01:56.51 Gus Tomlinson Smith SM LONH
5 501 01:56.90 Edward Enser U20M UCARM
.
Mens 800m B
Pos Vest Time Name Age Club
1 506 01:54.55 Rory Forbes U20M OPTRT
2 509 01:55.30 Kane Lee SM YATED
3 507 01:55.37 Raihan Lenoire SM WPH
4 510 01:55.93 Theo Cheshire SM WOK
5 511 01:57.06 Samuel Tempest SM WIRRL
6 508 01:57.16 Jailan Sohna U20M BIRCH
.
Mens 800m C
Pos Vest Time Name Age Club
1 513 01:57.19 Connor Hood SM PONTY
2 512 01:59.09 David John Williams SM CARD
3 517 01:59.16 Oliver Williams SM CROUP
4 514 01:59.34 Thomas Loynes U17M NEATH
5 516 01:59.48 Josh Roura SM STOKE
6 515 02:02.06 Sam Yates U20M UCARM
.
Mens 800m D
Pos Vest Time Name Age Club
1 518 01:57.58 Jolyon Leavesley SM TAMW
2 521 01:58.76 Benjamin Price U20M CARD
3 519 02:06.54 Alfie Osborne U17M CARD
4 520 02:11.58 Charlie Johnson SM AFD
5 523 02:13.43 George Daly SM BRIW
.
Womens 800m A
Pos Vest Time Name Age Club
1 526 02:05.72 Indienne King SW WIGAN
2 527 02:13.41 Keira Devereux U20W NSOME
3 529 02:17.56 Millie Cossins U17W STROU
4 528 02:18.92 Lily Saxon SW SOLSH
5 525 02:21.73 Anna-Rose Merchant U20W CARD
.
Womens 800m B
Pos Vest Time Name Age Club
1 532 02:19.92 Jessica Hyland SW CARMA
2 534 02:19.94 Freya McFadden U20W STROU
3 535 02:20.00 Anya Brady U17W NEWPH
4 533 02:20.82 Tania-Cyrena Cyrus SW NEB
5 531 02:25.07 Caitlin Battersby SW UCARM
.
Mens 1500m A
Pos Vest Time Name Age Club
1 544 03:41.53 Piers Copeland SM PONTY
2 542 03:42.27 Justin Davies SM TBATH
3 540 03:43.17 Jack Gumm SM BRIPH
4 541 03:45.23 Ben Murphy SM TONB
5 539 03:48.64 Adam Peacock SM BRAT
6 543 03:50.63 Lughaidh Mallon U20M LAVAC
7 537 03:51.11 Adam Ede SM UCARM
8 538 03:52.45 Daniel Brookling SM WSEH
9 545 03:55.89 Ben Reynolds SM CARD
.
Mens 1500m B
Pos Vest Time Name Age Club
1 552 03:51.91 Matthew Brunnock U20M WESTT
2 548 03:55.42 Jonny Brook SM SMRAC
3 554 03:55.43 Andrew Thomson SM FIFE
4 550 03:57.70 Josh Smith SM POOLE
5 551 04:00.86 Tom Webb U17M YEOVO
6 547 04:01.81 Tom Baird SM PONTY
7 549 04:04.25 Archie Coates U20M SOTON
8 553 04:12.43 Mark Booth SM READ
.
Mens 1500m C
Pos Vest Time Name Age Club
1 558 03:59.74 Adam Lane SM UCARM
2 560 04:00.00 Craig Williams SM NEWPH
3 556 04:04.91 Mattia Salvadori SM HIGH
4 563 04:06.79 Luc Jolly SM READ
5 561 04:09.62 Thomas Jacobs U20M WADAC
6 557 04:10.29 Adam Wilson SM YATED
7 559 04:10.57 Ewan Somerville SM BEL
8 555 04:31.61 Reece Clarke SM UCARM
.
Womens 1500m A
Pos Vest Time Name Age Club
1 569 04:15.50 Jennifer Nesbitt SW PONTY
2 570 04:15.99 Lauren Church SW READ
3 565 04:24.52 Ellie Hartnett SW LEIN
4 574 04:26.34 Jessica Lark U20W WCHES
5 566 04:26.91 Libby Hale U17W SWAN
6 568 04:27.00 Maddie Deadman SW BMH
7 572 04:27.61 Emily Lowery SW BEL
8 564 04:29.75 Emma Howsham SW READ
9 571 04:31.84 Holly Archer SW CAMCO
10 567 04:45.24 Annie Mann U20W WADAC

Recent Posts

Follow Us