Trafford Gold Standard – 13 June 2023 – Results

Races: 6
Finishers: 43
PBs: 11 (26%)
Power of Ten results: Here

Race : 19 T19 BMC Mens 800m A
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 404 01:49.16 Nicholas Landeau Walton Ac
2 408 01:49.61 Max Wharton Sale Harriers Manchester
3 403 01:50.07 Ted Chamberlain Holmfirth Harriers Ac
4 401 01:51.53 Thomas Baines Bristol & West Ac
5 402 01:53.36 Sam Brown Glasgow Jaguars
6 407 01:55.89 Ben Sandilands Fife Ac
.
.
Race : 21 T21 BMC Mens 800m B
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 414 01:52.22 Adetomiwa Oladiti Sale Harriers Manchester
2 410 01:52.81 Ben Brunswick Sale Harriers Manchester
3 411 01:53.07 Lewis Carr Sheffield & Dearne
4 409 01:53.64 Chris Bain Guernsey Ac
5 415 01:54.10 Harry Russell Newbury Ac
.
.
Race : 22 T22 BMC Mens 800m C
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 420 01:53.64 Joseph Hudak East Cheshire
2 467 01:54.08 Evan Grime Trafford Ac
3 416 01:54.11 Matthew Clark Preston Harriers
4 421 01:55.12 Finley Mayoh Trafford Ac
5 417 01:55.77 Stanley Clarke Sutton-in-ashfield Harriers & Ac
6 422 01:56.10 Kieron Sexton Hallamshire Harriers Sheffield Ac
7 418 01:56.78 Niki Faulkner Thames Valley Harriers
.
.
Race : 20 T20 BMC Womens 800m A
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 423 02:01.56 Alexandra Bell Pudsey & Bramley Ac
2 470 02:04.39 Mary Ekiru Kenya
3 426 02:09.61 Morgan Mitchell Australia
4 427 02:10.73 Scarlett Wilson Giffnock North AAC
5 425 02:14.22 Zoe Carruthers City Of Lisburn
.
.
Race : 26 T26 BMC Mens 1500m A
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 451 03:45.72 Duncan Robinson Giffnock North AAC
2 443 03:46.00 Daniel Bebbington Blackburn Harriers
3 448 03:46.04 Andrew Mcgill Livingston & District Ac
4 450 03:46.23 Kieran Reilly Tonbridge Ac
5 466 03:46.23 Mikkel Dahl-jessen Denmark
6 442 03:46.68 Oliver Barbaresi Thames Valley Harriers
7 446 03:48.20 Iolo Hughes Sale Harriers Manchester
8 447 03:49.48 Jonothan Kay Bolton United Harriers & Ac
9 444 03:58.05 Cameron Bell Hallamshire Harriers Sheffield Ac
.
.
Race : 27 T27 BMC Mens 1500m B
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 462 03:52.27 Scott Stirling Falkirk Victoria Harriers
2 465 03:52.60 Harry Wakefield Salford Harriers
3 463 03:52.75 Andrew Thomson Fife Ac
4 457 03:53.05 Matthew Linsley Gateshead Harriers
5 461 03:53.81 Colin Smith Ireland
6 455 03:55.26 David Holman Blackburn Harriers
7 458 03:56.07 Chris Livesey Salford Harriers
8 464 03:57.58 James Tucker City Of York Ac
9 453 03:59.16 Oakley Denson Windsor Slough Eton & Hounslow Ac
10 456 03:59.65 Isaac Leydon Vale Royal Ac
11 460 04:06.48 Fionn O’murchu Brighton & Hove Ac

Recent Posts

Follow Us