Eltham – 14 July 2021 – Results

Races: 12
Finishers: 111
PBs: 41 (37%)
Power of Ten results: Here

BMC 800m A Race
1 1.50.23 Spencer Thomas SEN M
2 1.51.79 Jack Hallas SEN M Birchfield H/Leeds Beckett Uni
3 1.51.91 Ted Higgins U23 M Bexley
4 1.52.97 Joseph O’Hara SEN M Bexley/St. Mary’s Uni
5 1.53.11 Charlie Baldwin SEN M Worthing/St. Mary’s Uni/Crawley
6 1.53.23 Charlie Eastaugh SEN M Hercules Wimbledon
7 1.53.40 Charlie Crick SEN M Tonbridge
8 1.53.71 Adam Dray U20 M Brighton Phoenix
9 1.54.88 Victor Nutakor SEN M
10 1.55.72 Isaac Brown U23 M Basildon/Chichester Uni
.
BMC 800m B Race
1 1.54.69 Jordan Chambers SEN M Tonbridge
2 1.56.92 OJ Parmenter U20 M Cambridge & Coleridge
3 1.57.34 Cameron Payas SEN M Tonbridge/Surrey Uni/Guildford & Godalming/Gibraltar
4 1.57.72 Sam Wilkinson U23 M Brighton & Hove/St. Mary’s Uni
5 1.59.58 Brodie Denholm U23 M Brighton Phoenix/Oxford Uni
6 2.13.59 Harvey Kande U17 M Herne Hill
.
BMC 800m C Race
1 2.02.09 Gilad Nachshen U20 M Shaftesbury Barnet
2 2.02.85 Edmund Adigwe V45 M Cambridge H
3 2.04.15 Jonathan Boardman U20 M Shaftesbury Barnet
4 2.04.39 Bini Bloom U20 M Shaftesbury Barnet
5 2.06.68 Rachel McClay SEN W Bracknell AC
6 2.07.01 Jad El-houssami SEN M Newham & Essex Beagles
7 2.09.11 Angus Currie U17 M Tonbridge
8 2.10.28 Callum Lill U15 M Basildon
9 2.11.23 Harry Wyatt U15 M Thurrock
.
BMC 800m D Race
1 2.08.33 Joshua Fisher U17 M Shaftesbury Barnet
2 2.09.24 Lilly Hawkins SEN W Southampton
3 2.09.40 Stuart McNally V40 M Dartford H
4 2.10.69 Gervace Card U17 M Bexley
5 2.11.98 Arturo Martínez de Murguía SEN M Reading AC/King’s College London/Spain
6 2.14.86 Alex Mundell SEN W Thames Valley/Imperial
7 2.18.48 Annabel Hobday U23 W Herne Hill
.
BMC 800m E Race
1 2.12.42 Billie Rouse U20 W Medway & Maidstone
2 2.13.20 Morgan Squibb U20 W Blackheath & Bromley
3 2.13.58 Zachary Blair U20 M Croydon
4 2.13.88 Chiani-Rae Garland U17 W Bexley
5 2.16.18 Wole Odele V55 M Cambridge H/Southern Counties Vets
6 2.17.64 Jayne Elvin U17 W Thurrock
.
BMC 800m F Race
1 2.13.88 Femke Rosbergen U20 W City of Norwich
2 2.17.05 Josh Maguire U15 M Herne Hill
3 2.17.19 Laura Hillyard SEN W Victoria Park
4 2.18.51 Madeleine Short U20 W City of Norwich
5 2.19.11 Rachel Anderson U20 W Medway & Maidstone
6 2.22.98 Lily Meers U17 W Blackheath & Bromley
7 2.23.79 Grace Forster U20 W City of Norwich
.
BMC 800m G Race
1 2.19.42 Alice Wright U20 W Brighton Phoenix
2 2.21.77 Cameron Kelly-Gordon U17 W Blackheath & Bromley
3 2.22.25 Rachel Pearlman U17 W Shaftesbury Barnet
4 2.25.52 Mya Mairs-Ingram U15 W Shaftesbury Barnet
5 2.28.27 Lucy Wright U15 W Herne Hill
6 2.29.56 Faith Chen U20 W Croydon
7 2.30.34 Anna Forster U15 W Herne Hill
.
BMC 1500m Race A
1 3.53.05 Finn Harvey U23 M Shaftesbury Barnet/Tonbridge
2 3.53.64 Joseph Owen U23 M Orion/Middlesex Schs
3 3.53.82 Jack Dickson U20 M Kingston & Poly
4 3.54.40 Toby Roe U23 M City of Portsmouth/Bath Uni
5 3.56.66 James Hancock SEN M Croydon/Exeter Uni
6 3.56.91 Charlie Brisley U23 M Newham & Essex Beagles
7 3.57.45 Alex Howard SEN M Tonbridge
8 3.57.82 Cameron Reid U23 M Chiltern
9 3.58.20 Charlie Haywood SEN M Highgate
10 3.59.37 Jack Woods SEN M Worthing/Crawley
11 4.00.34 Aaron Enser U23  M
12 4.02.94 Aiden Lennan SEN M Southampton
13 4.04.45 Marshall Smith U23 M Ashford AC
14 4.14.34 Stephen Morris SEN M Cardiff/DSW Para Academy
.
BMC 1500m Race B
1 4.01.55 Ethan Gear U20 M Medway & Maidstone
2 4.02.83 Charlie Woollett U20 M Watford
3 4.04.03 Alex Penfold SEN M Croydon
4 4.05.39 Mike Cummings V35 M Herne Hill/Hardley
5 4.06.11 Chris Hepworth SEN M Ealing Southall & Middx
6 4.06.97 Hayden Gear U17 M Medway & Maidstone
7 4.07.05 Taylor Newell U23 M Thurrock
8 4.07.64 Ben Prior U23 M Thurrock
9 4.08.89 Adam Hudson U20 M Sutton & District/Chiltern Church Runners
10 4.10.25 Matt Welsh SEN M Belgrave
11 4.19.87 Daniel Kennedy SEN M Blackheath & Bromley
.
BMC 1500m Race C
1 4.05.90 Gabriel Parmenter U17 M Cambridge & Coleridge
2 4.09.62 George Scott SEN M Highgate
3 4.11.86 Andrew Pickett V35 M Dartford H/Loughborough Students
4 4.14.05 Samuel Greenstein U17 M Shaftesbury Barnet
5 4.17.60 Beth Kidger SEN W Brighton Phoenix/Crawley
6 4.22.19 Gemma Kersey SEN W
7 4.24.05 Robin Bebbington U17 M Herne Hill
8 4.27.80 Tom Harmer U15 M South London
9 4.30.58 Dovi Levin U17 M Shaftesbury Barnet
10 4.33.81 Peter Bayvel-Zayats U15 M Shaftesbury Barnet
11 4.34.79 Yasmin Goater SEN W Highgate
12 4.36.38 Katy Brown SEN W Giffnock North
.
BMC 1500m Race D
1 4.34.70 Fabien Whitelock U15 M Herne Hill
2 4.37.93 Jordan Pearlman U15 M Shaftesbury Barnet
3 4.41.15 Matthew Preston V45 M Cambridge H/Veterans
4 4.41.81 Alex Jack U17 M Herne Hill
5 4.43.51 Dominique Corradi U23 W Sutton & District
6 4.43.53 Alexander Wilson U15 M Herne Hill
7 4.43.54 Warren Wilson U15 M Herne Hill
8 4.52.99 Jacqueline Heller U15 W Cookham
9 5.09.39 Kate Price U17 W Blackheath & Bromley
.
BMC 1500m Race E
1 4.44.31 Ellen Donald U20 W Highgate
2 4.49.51 Anna Palmer U17 W Medway & Maidstone
3 4.52.93 Rae Le Fay U15 W Hastings AC
4 4.54.72 Abigail Royden U17 W Medway & Maidstone
5 4.56.79 Lydia Blythe SEN W Reading AC/Edinburgh Uni
6 4.56.80 Akira Edgson U17 W Sale Harriers Manchester
7 4.59.79 Aoife Edwards U17 W Brighton Phoenix
8 5.03.57 Amelia King U15 W Chelmsford
9 5.06.14 Orla Carroll U15 W Herne Hill
10 5.13.77 Mollie Bishop U17 W Bexley
11 5.17.52 Eva O’Hanlon U15 W Herne Hill
12 5.20.11 Grace O’Hanlon U15 W Herne Hill
13 5.24.96 Vivi Marshall U15 W Herne Hill

Recent Posts

Follow Us