Chester-le-Street – 19 July – Results

A RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 3:55.83 Cameron Deverill U17 Giffnock North
2 3:56.67 Christopher Perkins U17 Birtley
3 3:56.96 Kieran Reay Tyne Bridge
4 3:57.59 Reuben Macdonald U17 Giffnock North
5 3:57.61 Jake Creasey U20 Middlesbrough Mandale
6 3:57.78 Jamie Goodge U23 Tonbridge
7 3:58.92 Ben Sandilands U20 Fife
.
.
B RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 3:59.04 Alistair Douglass Morpeth
2 4:01.45 Darrell Hastie V35 Gala
3 4:05.03 Adam Russell U20 Darlington
4 4:05.74 Daniel Melling U20 Morpeth
5 4:05.94 Ethan Bond U17 Gosforth
6 4:11.77 Jack Douglas U23 Charnwood
.
.
C RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:07.28 Harry Allen U23 New Marske
2 4:08.12 Thomas Dixon U17 Charnwood
3 4:13.77 Adam Mitchell Darlington
4 4:15.55 Alfie Pipe U17 Cambridge and Coleridge
5 4:15.68 Ryan Davies U17 Morpeth
6 4:15.83 Arne Dumez Belgrave
7 4:16.54 Duncan Hughes U20 Blackhill
8 4:23.22 Joseph West U17 Middlesbrough Mandale
9 4:23.60 Josh McKinlay U17 Glasgow School of Sport
.
.
D RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:14.20 Rhys Crawford U15 Aberdeen
2 4:18.38 Ryan Eden U20 North Shields Poly
3 4:20.35 Millie Howard U23W Harrogate
4 4:24.81 Luke Pettit U23 Middlesbrough Mandale
5 4:26.99 Sarah Coutts U20W Fife
6 4:36.81 Jacob Hiom U23 Canada
7 4:45.56 Rachel Gibson W North Down
.
.
E RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:29.04 Jack Wallace U15 Giffnock North
2 4:29.76 Matthew Knak U17 Giffnock North
3 4:30.12 Sam Mason U15 Durham
4 4:34.51 Josh Scott U17 Glasgow School of Sport
5 4:38.92 Ines Curran U20W Gateshead
6 4:39.45 George Craggs U15 Hartlepool
7 4:42.88 Lucy Scothern U17W Chester-le-Street
8 4:47.05 Eden Creasey U15 Middlesbrough Mandale
9 5:02.36 Meredith Reid U20W Glasgow School of Sport
.
.
F RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:34.53 Alasdair Nugent U15G Giffnock North
2 4:39.44 Emily Strathdee W Edinburgh
3 4:42.27 William Jardine U13 Durham
4 4:44.12 James Leaf U17W Giffnock North
5 4:47.88 Olivia Robbins U15W East Lothian
6 4:48.56 Emily Chong U20W Chester-le-Street
7 4:48.95 Holly Waugh U17W North Shields Poly
8 4:49.80 Freya Clarkson U17W Chester-le-Street
9 4:57.53 Millie McClelland-Brooks U15W Glasgow School of Sport
.
.
G RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 4:52.62 Thomas Pearson U17 Middlesbrough Mandale
2 4:55.83 Emily Brown U17W New Marske
3 4:56.69 Ryan King U15W Houghton
4 5:01.80 Luke Boothby U15 Middlesbrough Mandale
5 5:08.17 Katie Joslyn U17 North Shields Poly
6 5:09.74 Emma McLennan U17W Giffnock North
7 5:10.01 Ruth Walsh U15W Giffnock North
8 5:10.23 Caitlin Flanagan U17W Morpeth
9 5:11.77 Katie Sandilands U15W Fife
10 5:18.09 Jennifer Iceton U15W Middlesbrough Mandale
11 5:24.07 Emily Vest U17W Darlington

Recent Posts

Follow Us