BMC Regional Races External Results
Leeds (B)
1 Jul 09
800 1500 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 A (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:49.2Ricky StevensonPBU23MStephen ShawNew Marske/Teeside Uni1:49.091:49.09
21:52.4Andy WilesPBU23MDavid LowesNew Marske1:52.41:50.06
31:55.7Adam MorrellPBU20M Middlesbrough (Mandale)/Tees Valley Tigers1:55.101:53.70
41:57.8Sam BucknallPBU20MPhilip TownsendWakefield1:56.841:53.15
51:58.3Jack DerhamPBU17MJeremy PriceGoole Youth1:58.31:56.73
61:58.6Daniel WilliamsPBSENM Sale Harriers Manchester/Leeds Beckett Uni1:57.91:56.89
71:59.1Alexander SmithSBSENM Hallamshire/Leeds Uni1:59.11:58.2
82:06.1Marcus Cram U17M Morpeth/Edinburgh AC1:56.841:56.84
800 B (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.3Jordan BransbergPBU15MAndrew MedleySkyrac1:55.981:48.82
22:03.0Jack RobertsonPBU15MDarren MiddletonScarborough2:03.01:52.91
32:03.0Fergus RobertsPBU15M Richmond & Zetland2:03.01:59.54
42:03.2Graeme MasonPBV35M Border2:03.22:03.2
52:09.2Paul Hallas V50M Wakefield2:08.162:08.16
62:11.4Helen Singleton SENWJack HoweyWakefield2:08.292:08.29
72:12.3Calli ThackerySBU17W Hallamshire2:12.062:10.63
82:14.2Jack MitchellPBU15MTracy MitchellWakefield2:14.21:57.99
92:14.8Daniel FranksPBU15MJack HoweyWakefield/Unattached2:14.82:03.32
102:16.9Stephanie AllisonPBU17WDavid WilkinsonMiddlesbrough (Mandale)2:16.92:16.9
800 C (Women only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:25.9Harriet MiddlebroughSBU17W Skyrac2:22.922:22.92
22:36.5Emma MegarryPBU15W Wetherby2:36.52:28.3
32:42.4Poppy MoorePBU15W Wetherby2:42.42:42.4
42:43.6Ellen McArthurPBU15W Wetherby2:43.62:43.6
52:47.3Georgia HirdPBU13W Hallamshire2:44.52:28.5
 
1500 A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:54.2Abdul Aziz-AbdulrahmanSBSENM Birchfield H/Sudan3:54.23:42.48
24:02.4Matthew ProctorPBU23M Rochdale H/Durham Uni3:57.103:57.10
34:02.7Dan Garbutt U23MAaron ThomasDurham/Leeds Beckett Uni3:54.333:45.47
44:04.5Matt Collins SENMMatt CollinsTSG Bergedorf4:03.983:57.62
54:12.1Iain LynnSBU20MSam StanislausCity of York4:12.14:06.88
64:13.2Graeme MasonSBV35M Border4:13.24:03.12
74:16.9Daniel CheesemanPBU17MIan WilcockHarrogate4:16.93:44.38
84:20.6Nathan Bolton U20M Wakefield4:16.794:16.79
94:21.6Ryan Buck U17MRichard BrownCity of York4:20.13:52.32
104:26.0Ken HarkerSBV35M Richmond & Zetland/VAA North East4:26.03:49.6
1500 B (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:45.2Jo Adams U20WAaron ThomasRichmond & Zetland/Leeds Beckett Uni4:42.74:15.33
24:49.9Katy WoodPBU15WIan WilcockCity of York4:43.704:32.21
34:51.2Rebecca LambsonPBU20WBrian ScobieSkipton/Newcastle Uni4:51.24:46.28
44:52.1Saffron BotterillPBU15WGeoffrey BarracloughCity of York4:52.14:52.1
54:53.2Luke BroadbentPBU15M Wetherby4:53.24:42.10
65:08.7Emily Legg U17W Wetherby5:00.45:00.4