BMC Academy PB Classics
Millfield School, Street
7 May 2007

Results

Corrections are welcomed by Tim Grose timgrose@britishmilersclub.com

BMC Mens 800m A

1

3

1:53.08Michael ColeU20MNorth Devon/St. Mary's Uni/Enfield & Haringey

2

8

1:54.62Tom MarleyU23MCardiff

3

7

1:54.68Nick LysterU20MCoventry

4

4

1:55.46Davey PlattU17MNorth Devon/St. Mary's Uni

5

5

1:55.90Stuart KingU20MNotts/Leeds Beckett Uni

6

6

1:56.84Mark BurchettU20MWorthing/Southampton Solent Uni
 
BMC Mens 800m B

1

10

1:55.87Philip AlmondU20MExeter

2

18

1:58.32Josh FaircloughU20MAshford AC

3

16

1:58.37Huw AdamsU20MBridgend

4

15

1:58.49Luke EvansSENMExeter

5

17

1:58.90Ashley ReeceU20MHavering

6

11

1:59.21Dan BartlettU20MTeam Bath/Cardiff Met Uni

7

12

1:59.38Tom BowermanU17MAldershot, Farnham & District/Swansea Uni

8

292

1:59.60Charles GunningU17MShaftesbury Barnet

9

400

2:01.03Andrew HarrisU20MMansfield
 
BMC Mens 800m C

1

20

1:55.10Tim BurtU20MAshford AC/St. Mary's Uni

2

23

1:56.16Dominic HenryU20MYeovil/Birmingham Uni

3

26

1:57.79James TeutenU20MCity of Portsmouth/Liss/Imperial College

4

19

1:57.87Tim ShakespeareU20MWimborne

5

25

1:58.48James MeeU20MMansfield/American International College

6

21

1:58.91Nick HearnU20MLewes

7

22

1:58.98Dan LesterU20MCwmbran

8

24

2:00.13Daniel PikeU20MNewquay & Par

9

27

2:01.99Ross DaveyU20MKing's School Bruton/Millfield Sch
 
BMC Mens 800m D

1

29

1:58.97Rikkie LetchU15MWindsor Slough Eton & Hounslow/St. Mary's Uni

2

33

2:01.14Mark ChallenU20MCity of Portsmouth

3

31

2:01.73Sam PettyU17MNorth Devon

4

35

2:01.91Robbie HawkinsU23MYeovil/Yeovil Town

5

36

2:02.29Jack BancroftU20MWells City/Bristol & West/Exeter Uni/Bristol & West

6

37

2:02.79Richard FeltonU17MBournemouth/Oxford Uni

7

46

2:09.71Manzu-Lyn CainU17MCity of Stoke/Staffordshire Uni
 
BMC Mens 800m E

1

41

2:01.97Richard de-CampsU20MCheltenham

2

138

2:04.07Dan BartlamU17MYate

3

218

2:04.46Adam SmithU17MLewes

4

39

2:04.87Steven NashU17MYate

5

43

2:06.21Damien HolcombeU20MYate/Westbury

6

40

2:07.06Fraser BabbageU15MYate

7

44

2:07.81Scott LeggU17MSouthampton

8

45

2:10.93Tom AdamsU17MAldershot, Farnham & District
 
BMC Mens 800m F

1

50

2:07.71Connor VineU15MWindsor Slough Eton & Hounslow

2

57

2:08.01Will FunnellU17MAshford AC

3

58

2:08.45Ian GoldsmithU17MYate/Gloucestershire Uni

4

52

2:08.86Luke RiglerU20MNorth Devon

5

66

2:09.41Tristam NewburyU17MYeovil

6

55

2:09.43Tom PurnellU15MStroud

7

293

2:09.45Corbyn MunnickU20MMillfield Sch

8

49

2:10.37Tom BarrU17MYate

9

54

2:11.56Chris BerntsenU15MWinchester

10

53

2:11.67Ben PhillipsU17MTaunton

11

56

2:11.74Ben JonesU17MGloucester
 
BMC Mens 800m G

1

60

2:12.94Henry BissU17MTaunton

2

63

2:13.04Alex BabbageU17MYate

3

61

2:14.06Will MasseyU15MYate/Westbury/Plymouth Uni

4

59

2:15.41TJ WatsonU17MNorth Devon

5

64

2:15.56Gari BrownU15MWindsor Slough Eton & Hounslow

6

65

2:17.83Ross ThomasU15MCity of Portsmouth

7

289

2:18.84Kurtis GibsonU15MSt. Albans Striders

8

69

2:23.14Sam BedwellU15MBristol & West

9

68

2:23.77Sean WhiteU15MSwansea

10

220

2:33.30Harry CookU15MMillfield Sch
 
BMC Mens 800m H

1

79

2:14.07Freddie BissU17MTaunton/Queens Coll (Taunton)

2

72

2:15.58Toby BrimecomeU15MCity of Portsmouth/St. Mary's Uni

3

77

2:15.96Alexander TeutenU17MSouthampton/Southampton Uni

4

74

2:21.34Gethin RichardsU15MGloucester

5

71

2:22.94James GardnerU15MStroud

6

76

2:24.40Kyran HaleU13MSevern

7

78

2:24.84Robbie OverneyU15MNorth Devon

8

73

2:26.17William GrayU15MBrighton & Hove/Run Fast

9

75

2:26.62Adam SpeakeU15MHercules Wimbledon/BPP University

10

80

2:28.72Ben MillarU13MMendip

11

70

2:29.37Jordan FrapwellU15MStroud
 
BMC Mens 800m I

1

89

2:22.80Alex SimonU15MCardiff

2

81

2:23.46Tom ClarkeU15MCity of Portsmouth

3

398

2:25.07Nick ThornU15MCity of Portsmouth

4

82

2:27.44Joshua GermainU17MBasingstoke & Mid Hants

5

85

2:32.87Adam JonesU15MBristol & West

6

88

2:33.26Emmett ThompsonU13MForest of Dean/UCL

7

86

2:34.41Kieron WhiteU13MSwansea/Liverpool Uni

8

84

2:37.44Alex MasseyU13MYate

9

90

2:46.10James MasseyU13MYate
 
BMC Womens 800m A

1

225

2:08.61Emma PallantU20WAldershot, Farnham & District

2

223

2:14.99Sara DoblerU20WSwansea

3

224

2:15.78Anna SharrockU17WBlaydon

4

226

2:15.83Hannah JeanesU20WDorchester/Brunel Uni London

5

287

2:16.53India LeeU20WWinchester/Enfield & Haringey

6

221

2:16.86Rosy CooperU20WAldershot, Farnham & District
 
BMC Womens 800m B

1

235

2:17.20Joanne SafeSENWCardiff

2

231

2:17.34Tasha VernonU20WAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni

3

227

2:17.97Sarah BurginU17WWinchester

4

232

2:18.78Cerys ThomasU15WLlanelli/West Wales

5

229

2:19.22Katie SandfordU17WLondon Heathside

6

228

2:19.94Siobhan HarrisonU15WAldershot, Farnham & District

7

230

2:20.31Naomi SpeakeU15WBristol & West

8

233

2:20.90Zofia OkuniewskaU20WTaunton

9

234

2:21.13Catriona WitcombeU20WSouthampton/Oxford Uni

10

236

2:26.74Alison DrewU20WForest of Dean
 
BMC Womens 800m C

1

294

2:17.19Emily WeeksU17WDerby/Sheffield Uni

2

240

2:20.41Isabella KingU15WLewes

3

237

2:22.93Nicola GeorgeU17WNewquay & Par

4

242

2:23.87Kyra BonnerU20WYeovil Town

5

243

2:23.95Beth AndersonU17WCity of Plymouth

6

239

2:25.61Esther HarrillU15WYate

7

244

2:29.09Lucy BeerU17WTeam Bath
 
BMC Womens 800m D

1

248

2:27.30Grace HughesU15WHereford/Sheffield Uni

2

251

2:28.36Sadie HamblyU15WSolihull & Small Heath

3

252

2:28.84Kelsey SmithU17WForest of Dean

4

249

2:30.03Christabel LinesU17WTaunton

5

247

2:30.58Sophie HuntU20WNorth Devon

6

250

2:32.57Lauren RaymentU15WBracknell AC

7

246

2:32.90Beth KidgerU15WBrighton Phoenix

8

253

2:33.01Joelle DrummondU15WSwansea
 
BMC Womens 800m E

1

255

2:27.23Rachel SykesU15WSwindon

2

259

2:29.52Katryna LeyU15WSwansea

3

264

2:31.48Ellie StarrU15WCornwall AC

4

260

2:32.95Katherine SmithU20WBasingstoke & Mid Hants

5

256

2:34.42Samantha RobertsU13WGloucester

6

262

2:38.93Jennifer GeorgeU17WNewquay & Par

7

258

2:40.25Madison BrownU15WStroud
 
BMC Womens 800m F

1

265

2:34.66Alice VageU13WCornwall AC/Swansea Uni

2

267

2:35.53Rebecca SleapU20WBasingstoke & Mid Hants

3

266

2:36.42Annie Walker-TraffordU15WBristol & West

4

288

2:41.21Aoife ThorogoodU15WMendip/Nottingham Uni

5

271

2:44.40Ellie TriggsU17WBristol & West

6

270

2:47.97Emma JollisseU17WBristol & West

7

268

2:49.13Rachel LangbeinU15WTaunton/Birmingham Uni

8

269

2:52.26Megan KidgerU15WBrighton Phoenix

9

272

3:02.96Lucy EtheringtonU15WMillfield Sch
 
BMC Womens 800m G

1

276

2:36.50Maria BrettU13WNewquay & Par

2

281

2:39.19Lauren EllisU13WYate

3

277

2:39.48Philippa BrettU15WNewquay & Par

4

275

2:42.06Annasley ParkU13WBristol & West

5

286

2:42.66Anna TiveyU17WClevedon

6

397

2:45.32Olivia TaylorU15WKing's College Taunton

7

278

2:45.63Jessica ClementU15WBasingstoke & Mid Hants

8

279

2:51.81Kate ParkerU13WHereford
 
BMC Mens 1500m A

1

93

3:57.58Patrick HamblyU20MTorbay

2

98

3:58.02Ander RussellU20MStroud/Birmingham Uni

3

95

3:58.99Richard PetersU20MBristol & West/Run Fast

4

101

4:02.78Mike TallisU20MIndependent Intelligent Fitness/Warwick Uni

5

100

4:05.24Edward WomersleyU20MStroud/Loughborough Students

6

99

4:11.99Christian BookerU20MHalesowen/Birmingham Uni

7

97

4:18.11Gavin HanrahanU20MCwmbran
 
BMC Mens 1500m B

1

96

4:06.74Tom WoodhouseU20MCity of Salisbury/Cardiff Uni

2

111

4:08.83Chris BoundsU20MAldershot, Farnham & District

3

113

4:09.61Nathan YoungU17MWells City/Mendip

4

112

4:09.93Matt BarrieU20MBrighton Phoenix/Brighton Uni

5

106

4:10.58Josh GoreckiU17MAldershot, Farnham & District

6

103

4:11.25Tom CarpenterU20MYate/Westbury

7

109

4:14.43Adam BowersU20MWells City/Yeovil

8

105

4:15.11Oliver AitchisonU17MAldershot, Farnham & District

9

119

4:15.98Torsten ChandlerU20MPoole Runners/Exeter Uni

10

107

4:16.83Matthew WitheyU17MStroud/St. Mary's Uni

11

399

4:16.87Nick ToddU20MBristol & West

12

102

4:17.76Jack BibbingsU20MSt. Edwards Sch Oxford

13

108

4:19.69Chris MooreU20MTeam Bath
 
BMC Mens 1500m C

1

127

4:14.35Matthew ParkerU17MYate

2

117

4:15.74Andy ClementU17MBasingstoke & Mid Hants

3

120

4:16.05Jamie KnappU17MSouthampton/Loughborough Students/Brighton & Hove

4

116

4:21.29Simon NinnimU15MSouthampton

5

123

4:21.36Tom CroppU17MAldershot, Farnham & District

6

124

4:21.75Dean ScottU15MEnfield & Haringey/Newquay & Par

7

121

4:25.00Alex WiltshireU17MWells City/Yeovil/Loughborough Students

8

126

4:28.82Robert GaltU17MStroud/UWE

9

125

4:52.71Daniel ChesworthU15MNewport/Cardiff Met Uni
 
BMC Mens 1500m D

1

135

4:24.07Tom BeerU17MTeam Bath/City of Salisbury

2

132

4:31.76Dan FrancisU17MBasingstoke & Mid Hants/Loughborough Students

3

134

4:32.98Jack HutchensU15MNorth Devon/Plymouth Uni

4

141

4:34.50Nathan DittonU15MWindsor Slough Eton & Hounslow/Brunel Uni London

5

129

4:34.72Joshua GraceU15MAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni

6

137

4:36.11Sam FowlerU20MBasingstoke & Mid Hants

7

136

4:36.29Thomas WintleU17MWestbury

8

130

4:40.16Rhys ParkU15MCheltenham/Boise State Uni

9

122

4:42.51Matthew PetersU17MBristol & West

10

139

4:43.61Josh BagnallU17MBristol & West/Warwick Uni/Mendip

11

140

4:46.56Freddie CookU15MDorchester/Poole AC

12

131

4:48.05Pete SkinnerSENMBristol & West
 
BMC Mens 1500m E

1

149

4:37.55Leif ChandlerU17MPoole Runners/Brunel Uni London

2

142

4:43.82Oliver AgerU17MTaunton/Warwick Uni

3

155

4:46.65Harri ColdrayU13MStroud

4

151

4:48.03Blair BrownU15MTaunton/Loughborough Students

5

147

4:49.27Jack EvansU15MGloucester

6

150

4:51.73Bradlee CookU15MCity of Portsmouth

7

153

4:52.52Sam BevanU17MBasingstoke & Mid Hants

8

158

4:52.66George HarrisU15MYeovil/Wells City/Cardiff Met Uni

9

145

4:56.62Ben GrantU17MNorth Devon

10

154

5:08.70Cameron RaffertyU15MYeovil/Wells City

11

146

5:12.14Kieran YoungU13MWells City/Mendip

12

156

5:12.73Toby SmithU13MAldershot, Farnham & District/Birmingham Uni

13

148

5:18.99Callum BattenU15MWells City

14

144

5:21.37Isaac TaschimowitzU13MTaunton

15

159

5:30.04Blake ParkinsonU13MMendip
 
BMC Mixed 1500m F

1

358

5:08.31April HoggU15WNewquay RR/Newquay & Par

2

363

5:09.60Joshua TackU15MCity of Plymouth

3

361

5:12.05Daniel BagnallU13MBristol & West/Exeter Uni

4

357

5:14.76Hobie MartinU13MBristol & West/Newquay & Par

5

359

5:15.54Luke JacobsU13MBristol & West

6

370

5:17.75Tristan GoldsmidU13MWells City

7

366

5:28.85Zoe RoundU17WTaunton

8

362

5:32.28Keiley MacDonaldU13WTaunton

9

364

5:33.92Jessica BennettU13WNorth Devon/West Buckland

10

365

5:36.21Rebecca CarverU13WWells City

11

360

5:39.68Janine WeeU15WCornwall AC

12

367

5:54.79Alisa SharrockU13WNewquay & Par

13

374

6:10.76Emily CoswayU13WClevedon

14

373

6:12.61Rachel KempU13WClevedon

15

371

6:13.55Hayley CarverU13WWells City
 
BMC Womens 1500m A

1

301

4:16.54Stephanie TwellU20WAldershot, Farnham & District

2

302

4:25.67Rachel FeltonSENWShaftesbury Barnet/Run Fast

3

303

4:31.16Sarah HopkinsonU17WGloucester
 
BMC Womens 1500m B

1

305

4:28.89Jessica BurnsU17WCity of Plymouth/Loughborough Students/Armada

2

314

4:31.79Louise WebbU17WSouthampton

3

315

4:35.35Melissa CourtneyU15WPoole AC/Brunel Uni London

4

308

4:35.94Becky GoughU20WWinchester

5

312

4:37.33Louise SmallU17WAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni

6

311

4:40.70Elinor KirkU20WSwansea/Southampton Uni

7

307

4:41.76Lucy YatesU20WShaftesbury Barnet

8

313

4:41.80Georgia PeelU15WAldershot, Farnham & District

9

309

4:43.18Laura ParkerU20WWells City/Yeovil/St. Mary's Uni/Enfield & Haringey

10

306

4:43.66Emelia GoreckaU15WAldershot, Farnham & District

11

304

4:50.85Vicky TesterSENWWestbury/Bristol & West
 
BMC Womens 1500m C

1

323

4:42.60Amber WatsonU15WCheltenham

2

326

4:43.13Naomi TaschimowitzU20WShaftesbury Barnet/UCL

3

317

4:45.73Ciara DullaghanU15WAldershot, Farnham & District/Oxford Brookes Uni/Lagan Valley/Ireland

4

329

4:47.88Catherine BlewU17WBirchfield H/Birmingham Uni

5

319

4:49.05Hannah PatmoreU20WBristol & West

6

325

4:49.42Emily FitzhughU15WYate/Westbury/Millfield Sch

7

316

4:50.33Annabel GummowU15WWinchester/Cornwall AC

8

327

4:52.10Hannah AldersonU17WYate/Bristol & West

9

322

4:52.84Emily ConnollyU17WSwindon

10

320

4:55.73Leonie StewartU17WWinchester

11

324

4:56.52Ruth HaynesU15WAldershot, Farnham & District

12

321

4:57.68Megan AndrewU15WNorth Devon
 
BMC Womens 1500m D

1

344

4:54.99Charlotte BenningU20WBRAT

2

337

5:01.64Eleanor WimshurstU17WBristol & West

3

343

5:04.07Lucy AtkinsU15WYate/Westbury

4

332

5:04.56Justine BowersU15WYeovil

5

335

5:04.75Leighanna ChappellU17WYeovil/Wells City

6

341

5:05.09Sophie SmithU17WBournville Harriers

7

353

5:07.43Isla NessU15WTaunton

8

340

5:07.55Vanessa BrannU17WCity of Stoke

9

331

5:10.08Laura JamesU17WTaunton

10

338

5:10.82Emily MerrickU17WBristol & West

11

330

5:21.51Holly-Anne HorsleyU17WBrighton Phoenix
 
BMC Womens 1500m E

1

346

4:58.18Emma GilmoreU15WCity of Portsmouth

2

352

5:06.58Sarah HanleyU23WKent

3

354

5:07.53Elaina GardU20WCornwall AC/Plymouth Uni

4

350

5:08.71Jenny StephensU20WCornwall AC

5

355

5:12.90Victoria BuddU15WBristol & West/Exeter Uni

6

348

5:13.96Clara EvansU15WCardiff/Hereford

7

356

5:16.58Sally FrapwellV35WStroud

8

347

5:17.47Mhairi-Clair StewartU15WSouthampton

9

372

5:23.36Christie JonesU15WGloucester/Millfield Sch/Hereford

10

349

5:34.29Hannah HarrisonU15WMansfield
 
BMC Mens 3000m A

1

163

8:22.38John BeattieU23MNewham & Essex Beagles

2

160

8:29.79Chris PownerSENMWinchester/Loughborough Students

3

166

8:32.68Andrew IngleSENMBideford

4

182

8:35.91Jonathan WillsSENMLeeds City

5

172

8:37.17Craig PetersU20MBristol & West

6

164

8:37.51Adrian MarriottSENMWells City/Yeovil

7

171

8:41.86Simon LawsonU20MCardiff

8

161

8:42.31Martin MashfordU23MAldershot, Farnham & District

9

165

8:48.68Phillip BerntsenU20MFull Potential/St. Mary's Uni

10

162

8:52.07Simon LewisSENMCardiff

11

177

8:54.64Phil NormanU20MWoodford Green Essex Ladies/North Devon

12

175

8:57.26Andrew RookeU20MFramlingham

13

169

9:01.47Afan HumphriesU23MSwansea

14

178

9:02.51Josh BlissU20MAldershot, Farnham & District

15

176

9:10.58Ross ClarkeU20MBasildon/Butler Uni
 
BMC Mens 3000m B

1

194

8:44.85Dewi GriffithsU17MSwansea

2

195

8:46.26Chris RookeU20MAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni

3

184

8:54.99James RobinsonU17MWest Norfolk

4

188

8:58.85Sam DalgleishU20MYate/Westbury/Birmingham Uni

5

217

8:59.20Steve McGuiganSENMBristol & West/White Horse

6

183

8:59.79Chris DobsonU20MCornwall AC

7

197

9:00.50Joe DalgleishU17MStroud/UWE

8

192

9:02.36Daniel WoolfordU20MBristol & West/Team Bath/Bath Uni

9

193

9:03.24Mickey ReedU17MAldershot, Farnham & District

10

187

9:04.50Daniel LaytonU17MBristol & West

11

189

9:07.88Richard MannU17MHillingdon/Swansea Uni

12

179

9:13.30Jon NorrisU23MCheltenham

13

297

9:19.20Daniel RandellSENMBristol & West
 
BMC Mixed 3000m C

1

206

8:53.36Simon RusbridgeSENMExeter

2

207

9:08.46Rob McTaggartU23MBournemouth/Poole AC

3

204

9:15.51Ben ColdrayU17MSouth London/St. Mary's Uni

4

201

9:19.02Charlie MacLeanU17MBristol & West

5

180

9:21.93Dominic KiralyfiU17MHercules Wimbledon/Oxford Uni

6

198

9:24.76Tom CurrU15MStroud

7

208

9:25.06Jonathan GillingSENMTaunton/Yeovil

8

210

9:26.32Callum BrownU17MWinchester

9

202

9:28.05Peter BenedickterU17MBedford & County/Ampthill & Flitwick/Vegan

10

105

9:28.15Peter HockinV45MBideford

11

203

9:28.82Jessica SparkeU23WWoodford Green Essex Ladies/Gloucester

12

191

9:32.05Max KiralyfiU17MHercules Wimbledon/Bristol Uni

13

205

9:32.86Hannah DoranSENWCharnwood

14

42

9:35.59Ollie StarrU20MCornwall AC

15

215

9:37.43Alistair BrownU20MWinchester

16

213

9:39.22Nick DanielU23MNorth Devon

17

209

9:40.28Louise DamenSENWWinchester

18

214

9:50.24Matthew HillU20MNorth Devon

19

199

9:53.05Jason SmartU23MStroud
 
BMC Mixed 3000m D

1

312

9:44.42Daniel StudleyU17MBristol & West

2

384

9:47.32Stephanie BarnesU20WBristol & West

3

376

9:51.17Emma ReedU20WBristol & West

4

382

9:52.91Charlie WillsSENWLeeds City

5

393

9:56.35Lee WhitehouseU15MTipton

6

380

9:58.31Hollie KnightU20WBristol & West/Auburn Uni/Bideford/Ireland

7

378

10:07.59Claire TarpleeU20WSolihull & Small Heath/Dundrum South Dublin/Loughborough Students/Ireland

8

392

10:16.79Tom LawsonU17MTavistock

9

381

10:24.73Karen BuckleyV35WWells City/Newport

10

385

10:30.11Claire ConwayU20WBristol & West/Cirencester

11

379

10:39.02Sara PonsfordU23WIndependent Intelligent Fitness

12

383

10:45.86Alice Murray-GourlayU17WTaunton

13

388

11:04.16Alaw Beynon-ThomasU20WSwansea/Cardiff Uni

14

375

11:42.19Holly LawrenceU20WSwansea/Swansea Uni

15

395

12:03.91Alice RoundU17WTaunton
 
Open 100 Race 1

1

45

12.93J EdwardU17M

2

41

13.12S HarrisU15M

3

38

13.99G ArdleyU15M
 
Open 100 Race 2

1

14

12.80W JonesU17M

2

13

13.06Matthew WardU17MMillfield Sch

3

15

13.27J CarmeyU17M

4

35

13.29J LeacyU17M

5

36

13.44S SowerbyU17M
 
Open 100 Race 3

1

29

12.05Christopher BrewerU17MMillfield Sch

2

30

12.29Robert SpeirsU17MMillfield Sch

3

6

12.59Henry BaileyU17MMillfield Sch

4

7

12.73Harrison CoxU17MMillfield Sch

5

37

13.13Charlie LickissU15MPoole AC/Millfield Sch
 
Open 100 Race 4

1

22

11.91O L-HajueU20M

2

25

11.93Tom WoodsU20MYeovil/Millfield Sch

3

12

12.49Thomas HudsonU17MMillfield Sch

4

31

12.66J BayourU17M

5

24

13.03Nathan RichardsU17MMillfield Sch

6

34

13.39A CormelinsU17M
 
Open 100 Race 5

1

11

11.69Robert HockedyU17MYeovil/Millfield Sch

2

19

11.99Ben AndertonU17MUnattached

3

20

12.01J SmithU20M

4

23

12.16M ChancellorU20M

5

10

12.18J GebbU20M

6

21

12.31M SpelmanU20M
 
Open 100 Race 6

1

27

11.37Nick RideoutU17MTeam Bath

2

47

11.44Chris BlandU20MMendip/Yeovil

3

3

11.49Tim SayersU20MYeovil/Bath Uni

4

1

11.70Patrick NorthU20MSale Harriers Manchester/Brunel Uni London

5

5

11.81J CullinameU20M

6

28

12.19Myles FisherU17MThames Valley/Millfield Sch

7

2

12.21Christopher WakefordU20MSale Harriers Manchester
 
Open 100 Race 7

1

46

13.18 UnknownSENM

2

44

13.40 UnknownSENM

3

26

13.69 UnknownSENM

4

43

14.02 UnknownSENM

5

42

14.52 UnknownSENM

6

43

14.56 UnknownSENM

7

40

14.92 UnknownSENM
 
Open 200 Race 1

1

39

28.95 UnknownSENM

2

43

29.39 UnknownSENM

3

33

29.57 UnknownSENM

4

42

30.37 UnknownSENM
 
Open 200 Race 2

1

47

22.88 UnknownSENM

2

46

27.34 UnknownSENM

3

44

27.69 UnknownSENM
 
Open 400 Race 1

1

26

55.56Oliver DaviesU17MMillfield Sch

2

4

57.05Nick McloughlanSENM

3

18

57.87Nathan RichardSENM
 
Open 400 Race 2

1

9

61.89N CummingsSENM

2

8

62.72Hatty ScaramangaU20WYeovil/Millfield Sch

3

24

70.41T D'ambrumonalSENM
 

© Copyright British Milers Club 2011