BMC Gold Standard Races (South)
Woodside Stadium, Watford
7 May 2008

Results

Corrections are welcomed by Tim Grose timgrose@britishmilersclub.com

Men 800 A

1

503

1:51.44Gareth WarburtonSENMCardiff

2

506

1:55.11Lee TaylorU23MEnfield & Haringey

3

501

1:55.43Marcus Bridger-WilkinsonU17MNewbury

4

551

1:55.70Thomas BoardmanU23MLeigh

5

504

1:57.01Dean ClarkSENMHillingdon

6

507

1:57.03Lloyd HeardU20MColchester & Tendring

7

508

1:58.70Michael GoodwinU20MBedford & County
 
Men 800 B

1

512

1:56.08Matthew ArmstrongSENMBlaydon

2

510

1:56.14Alex ToveyU20MBirchfield H/Birmingham Uni

3

514

1:57.46Tim HarrisSENMAmpthill & Flitwick

4

513

1:57.85Sam DobinU23MKingston & Poly/Achilles

5

511

1:58.50William RiceU23MCambridge Uni

6

515

1:59.96Andrew DunwoodySENMAnnadale/Kent

7

516

2:01.66Michael McKillopU20MSt. Malachy's/Bedford & County/Ireland

8

549

2:03.60George KempU20MBedford & County
 
Women 800

1

521

2:10.12Lucy BrookhamU20WShaftesbury Barnet

2

522

2:12.01Helen ReynoldsSENWCrawley/Veterans

3

524

2:14.53Helen HadjamSENWHerne Hill/Guernsey

4

548

2:15.06Shelayna Oskan-ClarkeU20WWindsor Slough Eton & Hounslow

5

518

2:18.22Dani SeddonU17WBracknell AC/St. Mary's Uni

6

519

2:19.33Kathrine FoyU20WEnfield & Haringey/St. Mary's Uni

7

523

2:21.82Laura CondronU20WColchester & Tendring

8

517

2:32.44Victoria WalkerU17WHighgate/Birmingham Uni
 
Men 1500 A

1

530

3:45.98Neil SpeaightSENMBelgrave

2

531

3:46.14Adam BowdenSENMHarrow

3

529

3:48.73Jonathan BlackledgeSENMBelgrave

4

525

3:50.18Ben TicknerSENMWells City/Kent

5

527

3:50.67Peter BridgerSENMSwansea

6

532

3:51.07Frank TicknerSENMWells City/Kent

7

540

3:53.75Daniel ClorleyU20MLuton

8

533

4:02.05Chris SymondsSENMEnfield & Haringey/Southern Counties Vets/Ghana

9

526

4:07.26Jalal AbderrahimU20MThames Valley/Morocco
 
Men 1500 B

1

539

3:58.12Ryan FaulknerU20MSt. Malachy's/Ulster Uni

2

536

4:00.37Peter NorrisSENMHarrow/Wycombe

3

534

4:02.64Mark McIntoshSENMHarrow

4

541

4:05.02Jon NorrisU23MCheltenham

5

548

4:09.66Tim TraynorU20MWhite Horse/St. Mary's Uni

6

538

4:16.75Jonny PearsonU23MGateshead/Oxford Uni/Blaydon
 
Women 1500

1

542

4:29.25Lily PartridgeU20WAldershot, Farnham & District

2

544

4:34.45Emma DanbySENWHillingdon

3

547

4:40.96Rosanna IannoneSENWVale of Aylesbury

4

546

4:40.97Martha ReynoldsU17WHerne Hill

5

545

4:44.82Gemma CoeU20WWoodford Green Essex Ladies/Anglia Ruskin U

6

543

4:51.60Deborah NiccolU23WBristol & West
 

© Copyright British Milers Club 2011