Glasgow - 4 Jan - Results

3000m A (Mens)
Pos Perf Name AG Club
1 08:06.6 Mark Mitchell SEN Forres/Birchfield H
2 08:09.0 Matthew Gillespie SEN Glasgow City/Iona Col
3 08:15.9 Alastair Hay SEN Central
4 08:24.0 Robert Russell SEN Central
5 08:31.5 Alexander Hendry SEN Central/Forth Valley
6 08:45.4 Luke Traynor U23 Giffnock North/Glasgow Caledonian Uni
7 08:52.1 Craig Ruddy SEN Inverclyde/Central
8 08:57.7 Myles Edwards SEN Aberdeen/Thames Valley
3000m B (Mens)
Pos Perf Name AG Club
1 08:29.5 Owen Walpole SEN Exeter/Durham Uni
2 08:30.4 Douglas Selman SEN Corstorphine/Edinburgh AC/Dundee Uni
3 08:37.6 Gavin McArdle U20 Kilbarchan
4 08:40.2 Stuart Gibson SEN Cambuslang/Whitemoss
5 08:46.9 Max Ralston SEN Victoria Park City of Glasgow/Edinburgh Uni
6 08:57.4 Greg Turner U23 Giffnock North/Stirling Uni
7 09:13.7 Michael Ferguson U20 Banchory Stonehaven/Aberdeen
3000m C (Mixed)
Pos Perf Name AG Club
1 09:06.2 Beth Potter SEN Shaftesbury Barnet/Loughborough Uni
2 09:12.2 Peter Bowman U23 Clydesdale/Glasgow Uni
3 09:19.3 Sarah Benson SEN Tipton
4 09:21.9 Michael Houston U20 Inverclyde
5 09:38.7 Morag MacLarty SEN Central/Dundee Uni
6 09:45.6 Thomas McDonald U23 Kilbarchan
7 09:55.5 Adam Pratt SEN Tynedale
8 10:01.9 John Law U17 Victoria Park City of Glasgow
3000m D (Mens)
Pos Perf Name AG Club
1 09:15.8 Myles Bax SEN Perth RR/Glasgow Uni
2 09:36.4 Andrew Mackenzie SEN Cambuslang/Stornoway
3 09:37.5 Stephen Allan V40 Kirkintilloch
4 09:48.4 Iain Burns SEN Bellahouston RR
5 09:49.4 Keith Dunlop SEN Edinburgh AC/Giffnock North
6 09:49.5 Scott Martin V45 Kilmarnock
7 10:01.4 Anthony Addison U17 Corstorphine
8 10:06.8 Michael Sweeney V35 Westerlands
3000m E (Mixed)
Pos Perf Name AG Club
1 09:36.0 Alastair Scott SEN Bellahouston Harriers
2 09:51.8 Cameron Richardson U17 Cumbernauld
3 09:54.7 Joe Arthur U17 Edinburgh AC
4 09:57.1 Gary Mckendrick V45 Inverclyde
5 10:01.3 James Adam U15 Pitreavie
6 10:08.5 Tyler White U17 Pitreavie
7 10:10.3 Lesley Chisholm V35 Garscube
8 10:12.9 Ted Gourley V50 Giffnock North
9 10:16.6 Erin Wallace U15 Giffnock North
10 10:17.3 Denis Williams V50 Shettleston
11 10:49.5 Hannah Addison U17 Corstorphine
3000m F(Mixed)
Pos Perf Name AG Club
1 10:18.6 Jamie Burns U15 Shettleston
2 10:19.0 Rob McLennan V50 Garscube
3 10:24.6 Holly Still U17 Giffnock North
4 10:39.2 Heather Langham SEN Edinburgh Uni Hare & Hounds/Edinburgh AC
5 10:41.6 Anthony Lucio Jannetta SEN Bellahouston RR
6 10:47.5 Sarah Eunson U17 Giffnock North
7 11:04.8 Danielle Kelly U15 Giffnock North
3000m G (Mixed)
Pos Perf Name AG Club
1 10:44.9 Peter Goodwin V40 Bellahouston RR
2 10:57.8 Shona Mcmanus SEN Kelvin
3 11:19.8 David Lockhart V35 Bellahouston RR/Unattached
4 11:26.2 Jack Cuthbertson U15 Garscube
5 11:56.8 Emma Lawton U15 Giffnock North
6 12:22.2 Kenneth Hislop SEN Central

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013