Trafford Gold Standard - 25 June - Results

Races: 6
Finishers: 68
PB's: 30 (44%)
Power of Ten: Here


MENS 800m A
1 01:48.52 Llorenc Sales-Ferre Sen City of Stoke AC
2 01:50.41 James Bowness u23 Trafford AC
3 01:51.15 Alistair Hay Sen central ac
4 01:51.55 Andrew Wiles Sen New Marske Harriers & AC
5 01:51.66 Andrew Heyes Sen Hallamshire Harriers Sheffield
6 01:52.60 Michael Salter Sen Leeds City AC
7 01:52.80 Josh Oguntayo u23 Sale Harriers Manchester
8 01:53.42 Ed Aston Sen Birchfield Harriers & AC
9 01:53.58 Sam Dykes u23 Warrington AC
.
MENS 800m B
1 01:51.53 Chris Harvey Sen Cannock & Staffs AC
2 01:51.84 Mark Fallaize Sen vale of aylesbury ac
3 01:51.87 Ryan Fairclough Sen Nothern AC (Isle of Man)
4 01:52.14 David Banwell Clode u23 cwmbran ac
5 01:53.22 Jack Gleave u20 Warrington AC
6 01:53.73 Laurence Cox Sen Aldershot, Farnham & District AC
7 01:54.02 Ben Everson u20 Trafford AC
8 01:54.20 Graham Hogg Sen Trafford AC
9 01:55.51 Joe Durrant Sen cambridge harriers
10 01:55.60 Oliver James u20 Sunderland AC
11 02:00.47 Elliot Buckner u23 Newham & Essex Beagles AC
.
MENS 800m C
1 01:51.58 Luke Minns Sen Blackpool, Wyre & Fylde AC
2 01:52.95 Tom Earley u20 Colwyn Bay AC
3 01:53.06 Tom Gayle Sen Notts AC
4 01:53.55 Alex Brecker u23 City of Stoke AC
5 01:54.80 Ryan Buck u23 City of York AC
6 01:55.21 Dominic Scott u23 Trafford AC
7 01:55.34 Max Lancaster u17 giffnock north
8 01:55.42 Paul Rice Sen City of Sheffield AC
9 01:55.83 Jonathan Currie u20 tynedale harriers
10 01:56.45 Thomas George Sen gloucester ac
11 01:58.84 John Rice Sen City of Sheffield AC
.
MENS 1500m A
1 03:49.05 Kevin Bell Sen Border Harriers & AC
2 03:49.80 Sam Mitchell Sen Notts AC
3 03:49.89 Alex George u20 gloucester ac
4 03:49.91 Jordan Bransberg u20 Skyrac AC
5 03:49.92 James Lamwsood u20 Kingston upon Hull AC
6 03:50.16 James Tartt Sen Southport Waterloo AC
7 03:50.27 Stuart King Sen Mansfield Harriers
8 03:51.04 Daniel Garbutt Sen Durham City Harriers
9 03:51.43 James Poole Sen Blackheath & Bromley Harriers AC
10 03:53.41 Josh Norman Sen Owls AC
.
MENS 1500m B
1 03:53.92 Philip Seseman Sen Blackheath & Bromley Harriers AC
2 03:56.11 Tesfaye Debede u20 bradford airedale ac
3 03:56.27 Michael Vennard u20 Vale Royal AC
4 03:56.43 Patrick Dever u17 Preston Harriers
5 03:56.95 Alex Jones u23 Enfield & Haringey AC
6 03:57.22 Nathan Reed u23 -
7 03:57.31 Ryan Worland u23 Sale Harriers Manchester
8 03:57.38 Richard de Camps Sen gloucester ac
9 3:57.44 Haran Dunderale u20 Lincoln Well
10 03:58.48 Chris Perry Sen Vale Royal AC
11 03:58.50 Kelvin Gomez u23 Loughborough Students
12 04:00.26 Richard Powell u20 Trafford AC
13 04:04.90 Cameron Field u20 Warrington AC
14 04:08.17 George Buttery u23 Charnwood AC
.
MENS 1500m C
1 03:57.85 Bertie Houghton u20 Doncaster AC
2 03:58.54 James Roberts u23 Wrexham AAC
3 04:01.34 Daniel Lawton u17 Trafford AC
4 04:01.54 Andrew Booth u20 Pudsey & Bramley AC
5 04:02.26 Thomas Walker u23 Gosforth Harriers & AC
6 04:02.65 Zak Miller u17 Trafford AC
7 04:03.76 Daniel Jarvis u20 Liverpool Harriers & AC
8 04:04.20 Richard Evans u20 Wirral AC
9 04:04.48 Matt Blundell Sen Notts AC
10 04:06.32 Richard Powell U20 Trafford
11 04:07.20 Josh Tighe Sen Salford Harriers & AC
12 04:08.04 Thomas Travis Pollard u23 Holmfirth Harriers AC
13 04:10.30 Tom Cornthwaite Sen Blackburn Harriers & AC

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013