Corby PB Classic - 11 May - Results

Races: 10
Finishers: 74
PB's: 39 (53%)
Power of Ten: Here

800A MENS
.
1 1.53.82 Jonathan Monk U20 Leicester
2 1.56.65 Oliver Jones U20 Ipswich
3 1.56.75 Billy White U17 Brighton Phoenix
4 1.58.06 James McCrae U17 Nene Valley
5 1.58.28 Andrew Revell U20 Ipswich
6 1.59.39 Billy Kelsey U17 Shaftesbury Barnet
7 2.00.41 James Hatton U17 Leicester
8 2.00.90 Ross Tennant U20 Ipswich
.
800B MENS .
.
1 2.03.07 Liam Kirk U20 Kettering
2 2.03.28 Archie Davis U15 Brighton Phoenix
3 2.03.91 Ellis Cross U17 Tamworth
4 2.03.95 Scott McIntyre U17 Corby
5 2.05.04 Kyran Wilson U17 Rugby & Northampton
.
800C MIXED .
.
1 2.06.60 Alex Rieley U17 Mansfield
2 2.07.09 Sam Furey U20 Corby
3 2.07.21 Cameron Smith U17 Mansfield
4 2.08.36 William Bardsley U17 South London
5 2.09.67 Mari Smith U17W Leicester
6 2.10.50 Cameron Innes U17 Coventry
7 2.11.44 Caelidh Ross U17W Leicester
8 2.11.52 Cameron Hart U17 Leicester
.
800D MIXED .
.
1 2.18.20 Amrik Gill U17 Leicester
2 2.18.37 Marcus Rowland U15 Stilton
3 2.18.97 Helena Keenan U17W Corby
4 2.19.01 Amalia Edwards U17W Luton
5 2.19.39 Lillie Bellamy U20W Swindon
6 2.20.50 Naomi Richardson U20W Coventry
.
800E MIXED .
.
1 2.21.30 Susannah Reid U20W Ipswich
2 2.22.73 Jess Gordon U17W Kettering
3 2.23.95 Ruby Goodall U15W Corby
4 2.25.24 Bethany Gordon U15W Kettering
5 2.25.46 Demi Jakymelen U20W Mansfield
6 2.26.30 Ben Damms U15 Louth
7 2.27.14 Isobel Davis U15W Leamington
8 2.35.09 Charlie Peters U13W Cannock & Stafford
.
800F MIXED .
.
1 2.25.97 Alex Cunningham U13 Corby
2 2.30.38 Oliver Freer U15 Leicester
3 2.35.53 Morgan Potter U13 Corby
4 2.42.28 Eleanor Tennant U17W Ipswich
5 2.43.86 James McIntyre U13 Corby
.
1500A MENS .
.
1 4.06.55 Jeremy Barnes U17 Coventry
2 4.08.31 Luke Jones U17 Tamworth
3 4.16.91 Lewis Hayes U20 Kettering
4 4.18.14 Josh Coles U20 Corby
5 4.19.73 Bradley Wattleworth U20 Ipswich
.
1500B MENS .
.
1 4.16.59 Charlie Davis U17 Leamington
2 4.22.76 Robert Male U20 Rugby & Northampton
3 4.23.77 Isaac Akers U15 Corby
4 4.27.50 Cameron Smith U17 Leicester
5 4.28.83 Dion Harrison U17 Lincoln Wellington
.
1500C MIXED .
.
1 4.50.33 Ellie Welch U17W Corby
2 4.54.16 Hannah Willis U15W Bracknell AC
3 4.55.74 Aaron Bruce U15 Kingston & Poly
4 5.00.17 Ella Shirley U17W Leicester
5 5.00.74 Tabatha Walford U15W Bedford & County
6 5.02.24 Francesca Green U15W Leicester
7 5.05.01 Laura Wilkinson U15W Lincoln Wellington
8 5.05.08 Ella Hughes U17W Mansfield
9 5.09.81 Leah Epton U15W Lincoln Wellington
10 5.17.82 Ellie-May Hathaway U15W Corby
11 5.21.67 Gemma Vaughan U17W Kettering
12 5.40.59 Alison Curtis U13W Leicester
13 6.13.25 William Rhodes U13 Corby
.
3000 MIXED .
.
1 8.52.71 Steven Naylor SEN Bedford & County
2 8.56.19 Euan Makepeace U17 Charnwood
3 9.21.17 Andrew Headley U17 Bedford & County
4 9.33.63 Stephen Headley U17 Bedford & County
5 9.38.61 Jake Richardson U17 Grantham AC
6 9.42.69 Jack Hope U17 Kettering
7 10.06.72 Matt Le Poidevin U17 West Suffolk
8 10.18.77 Abbie Donnelly U17W Lincoln Wellington
9 10.30.93 Catrina Thomas U17W Lincoln Wellington
10 10.32.68 Rebekah Ward U17W Lincoln Wellington
11 10.47.80 Kayli Walford U20W Bedford & County

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013