Leeds - 01 July - Results

Races:11
Finishers: 90
PBs 37 (41%)
Power of Ten results: Here
. Race : 1 800m A
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 11 11 01:51.28 Alex Botterill U20 City Of York
2 4 4 01:52.32 Henry Johnson U17 Houghton Harriers
3 7 7 01:54.22 Shaun Gee U20 Sale Harriers Manchester
4 3 3 01:54.56 Rocco Zaman-browne U20 Manchester Harriers
5 9 9 01:54.73 Harry Baxter Lincoln Wellington
6 2 2 01:55.47 James Habergham U23 Blackheath & Bromley
7 8 8 01:56.61 Scott Armstrong U23 Durham
8 10 10 01:56.92 Daniel Franks Wakefield
9 5 5 01:58.84 Fintan Stewart U23 City Of Derry
.
.
. Race : 1 800m B
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 15 4 01:54.65 Daniel Payne U17 Middlesbrough (mandale)
2 19 8 01:55.52 Matthew Merrick U23 Aldershot Farnham & District
3 17 6 01:58.49 Harry Hudson U17 Kingston Upon Hull
4 20 9 01:58.77 Luca Parker U20 City Of York
5 14 3 01:59.03 Jordan Middlemist Wallsend
6 21 10 01:59.61 Robert Smyk U20 Salford Harriers
7 16 5 02:01.09 Christopher Thornley Bedford & County
.
.
. Race : 1 800m C
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 22 1 01:58.86 Sam Cullen U23 Scarborough
2 24 3 02:00.83 Sam Ackerman U17 Leeds City
3 26 5 02:01.13 Joshua Dickinson U20 City Of York
4 28 7 02:01.65 Dean Newton New Marske
5 29 8 02:02.05 Matthew Hill U20 Wakefield
6 23 2 02:02.88 Archie Lawson U20 City Of York
7 31 10 02:03.61 Tom Rutherford U20 Durham
8 27 6 02:04.18 Harry Mackenzie U20 Grimsby
9 30 9 02:04.51 William Randall U17 Rothwell
.
.
. Race : 1 800m D
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 38 7 02:04.46 James Wardman V35 Rothwell
2 32 1 02:05.52 Caleb Stephenson U17 Cleethorpes
3 39 8 02:05.90 Sebastian Segger-staveley U17 Settle Hariers
4 41 10 02:06.32 Keely Hodgkinson U20 Leigh
5 36 5 02:06.81 Andrew Cartwright V40 Wakefield
6 37 6 02:06.89 Thomas Manton U15 Stockport
7 34 3 02:07.13 Charlie Daley U17 Tynedale
8 33 2 02:07.80 Thomas Cooper U17 Leeds City
9 35 4 02:08.97 Alex Jago Brighton & Hove
.
.
. Race : 1 800m E
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 48 7 02:07.66 Callum Gaunt U17 Wakefield
2 83 9 02:12.17 Jennifer Walsh Leeds City
3 43 2 02:14.65 Bailey Spence U17 Middlesbrough (mandale)
4 47 6 02:20.21 Bethan Morley U20 Ilkley
.
.
. Race : 1 800m F
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 56 7 02:10.44 Jath Lee U17 Keighley & Craven
2 53 4 02:11.23 Daniel Kesete U20 Wakefield
3 57 8 02:11.44 Donnabhan Rudden U15 Keighley & Craven
4 52 3 02:11.94 Ian Grime V45 Salford Harriers
5 54 5 02:13.63 Rachael Scott Wigan & District
6 51 2 02:15.19 Philippa Stone U23 Middlesbrough (mandale)
7 50 1 02:15.92 Ines Curran U17 Gateshead
8 55 6 02:16.68 Sam Langley U17 Wakefield
9 61 9 02:19.80 Lucy Scothern U15 Chester-le-street
.
.
. Race : 1 800m G
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 58 1 02:16.02 Sinead Bent Salford Harrier
2 59 2 02:17.35 Jodie Martin U17 Kingston Upon Hull
3 65 7 02:18.07 Ruby Sykes Holmfirth
4 66 8 02:18.38 Sebastienna Bairstow U15 Keighley & Craven
5 64 6 02:19.14 Rachel Friend Leeds City
6 62 4 02:22.88 Isabel Castelow U20 Halifax
.
.
. Race : 1 800m H
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 69 3 02:20.64 Plimmer Emily U17 Wakefield
2 67 1 02:21.42 Brook Abbey U20 Wakefield
3 72 6 02:23.35 Blackwell Ebony U15 Copeland
4 74 8 02:23.52 Shakleton Ben U13 Wakefield
5 70 4 02:23.98 Bingham Joanna U17 Rothwell
6 71 5 02:26.60 Cappleman Jessica Kingston Upon Hull
7 77 02:28.97 Suzanne Brooke U17 Wakefield
8 73 7 02:29.10 Watson Paige U15 Wakefield
9 68 2 02:29.91 Grime Erin U17 Salford Harrier
.
.
. Race : 1 800m I
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 79 4 02:22.49 Amicia Lee Leeds City
2 78 3 02:24.08 Tui Brooks U15 Keighley & Craven
3 40 8 02:26.15 Sophie Hall U17 Wakefield
4 80 5 02:26.79 Poppy Anderson U17 Ilkley
5 75 1 02:27.22 Sarah Bourne U15 Derby
6 81 6 02:32.33 Sophie Leigh Mcilroy U17 Skyrac
7 82 7 02:40.33 Jessica Watson U13 Wakefield
.
.
. Race : 2 Mile A
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 84 2 04:12.76 Rory Leonard U20 Morpeth
2 89 6 04:14.17 Alexander Birkett U23 Kendal
3 85 3 04:16.33 Colin O'mara United States
4 88 5 04:19.89 John Ashcroft Leeds City
5 90 7 04:23.56 Mark Bostock U23 Wakefield
6 91 8 04:28.35 Philip Winkler Morpeth
7 87 4 04:46.42 Josh Rowe Leeds City
.
.
. Race : 2 Mile B
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 86 15 04:19.77 Cameron Allan U23 Houghton Harriers
2 92 1 04:29.19 Robbie Brown U23 City Of York
3 96 5 04:40.56 Paul Coon V35 Netherhall
4 97 6 04:41.60 Danielle Hodgkinson Wallsend
5 94 3 04:42.64 Joseph Booth Derby
6 95 4 04:45.05 Joseph Clancy U20 Leeds City
7 99 8 04:53.50 George Philips U23 City Of York
8 98 7 04:53.61 Lucy Crookes Leeds City
9 101 10 04:57.24 Georgia Malir Leeds City
10 100 9 05:09.11 Lucy-erin Hunter U20 Darlington H
11 102 11 05:09.44 Ben Hill U15 Skyrac
12 104 13 05:11.67 Steffi Luker-edwards U23 Amber Valley & Erewash
13 63 16 05:15.41 David Kid V35 Pontefract
14 105 14 05:32.53 Charlotte Rawstron U15 Skrac

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013