Exeter - 30 Apr - Results

Races:6
Finishers: 66
PBs 37 (56%)
Power of Ten results: Here

. Race : 13 BMC 800m A (Men)
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 1 01:57.45 Lewis Cotterill U20 Newquay & Par
2 2 01:58.08 Elliot Moran U20 Exeter
3 3 01:59.64 Will Bond U17 Exeter
4 7 02:00.13 Alexander Ford Exeter Uni
5 5 02:00.46 Thomas Mason U17 Exeter
6 6 02:00.84 Zack Nolan Coventry / Exeter Uni
7 8 02:07.41 Alexander Mccartney U20 Newquay & Par / Truro School
8 10 02:08.00 Liam Hallows U23 Erme Valley
9 11 02:08.15 Oliver Woodmason U17 City Of Plymouth
10 9 02:08.84 John Hancock U23 North Devon
.
.
. Race : 16 BMC 800m B (Men)
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 17 02:13.00 Caden Goodwin U17 Exeter
2 12 02:14.16 Samuel Hart U15 Torbay / Newton Abbot
3 16 02:15.79 Samuel Holloway U15 North Somerset
4 15 02:16.38 Ollie Campbell U15 North Somerset
5 58 02:27.59 Christopher Kirwin U17 Torbay
6 18 02:29.74 Ray Taylor V55 North Devon / Serpentine
7 19 02:37.02 James Larkin U15 Torbay
8 327 02:38.43 Liam McQueen –Mason U13 Torbay
9 22 02:49.01 William James U13 Torbay
10 23 02:56.85 Alexander James U17 Torbay
.
.
. Race : 15 BMC 800m A (Women)
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 47 02:18.98 Hayley Harvey City Of Plymouth
2 48 02:19.23 Sarah Kearsey Exeter / Exeter Uni
3 52 02:19.84 Scarlett Livingstone U15 Exeter
4 46 02:19.85 Emma Ryder U23 Tavistock / Bedfordshire Uni
5 53 02:22.23 Poppy Northcott U13 City Of Plymouth
6 78 02:27.93 Natasha Farrington U20 Tavistock
7 51 02:28.19 Courtney Howard U20 Exeter
8 49 02:36.99 Heidi Taylor U17 Poole Ac
.
.
. Race : 14 BMC 800m B (Women)
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 55 02:27.60 Sophia Wilson U17 Somerset Schs / Millfield Sch
2 56 02:30.23 Olivia Travers U17 Erme Valley
3 61 02:30.75 Jess Courtney U15 Exeter
4 57 02:30.83 Emma Harrison U15 Torbay / Newton Abbot
5 66 02:31.74 Genesia Bruce U15 Yeovil
6 60 02:34.18 Iona Farquharson U15 Torbay
7 62 02:38.07 Ella Rogers U15 Torbay
8 63 02:42.00 Lucie Guy U17 Yeovil / Dorset Schs
9 64 02:47.32 Jackie Walpole V65 Exeter / South West Vets
.
.
. Race : 18 BMC 1500m A (Men)
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 24 03:59.63 Finn Birnie U20 Newquay & Par / Truro School
2 25 04:11.39 James Alcock U20 Torbay
3 27 04:12.26 Johnny Livingstone U17 Exeter
4 28 04:16.01 Alex Male U20 Taunton
5 30 04:16.97 Omar Harhara U23 Exeter Uni
6 31 04:26.48 Louis Chamberlain U17 Exeter
7 29 04:26.69 Joe Beaton U20 Tavistock
8 32 04:29.93 Isaac Murray U17 Cornwall Ac
.
.
. Race : 17 BMC 1500m B (Mixed)
.
Posn Vest No. Time Name Club
1 37 04:26.87 Hamish James U20 North Devon
2 33 04:29.81 Archie Coates U15 Yeovil / Dorset Schs
3 35 04:31.87 Benjy Mccartney U17 Newquay & Par
4 67 04:31.94 Molly Canham U20 Exeter
5 34 04:32.06 Adam Leworthy U17 North Devon
6 38 04:38.64 James Mckibbin U23 North Devon
7 39 04:46.18 Simon Tithecott V45 North Devon
8 41 04:49.62 William Maine U15 North Somerset
9 70 04:53.06 Darcy Dryden U15 Yeovil
10 77 04:53.49 Adam Buckley
11 43 04:53.64 Oliver Smith U15 Exeter
12 40 04:54.36 Louie Brunsdon U15 North Somerset
13 69 04:57.12 Rosie Hamilton-james U17 Westbury / Yate
14 73 04:57.24 Izzie Leigh U17 Cornwall Schs
15 71 04:57.39 Phoebe Killen U23 Exeter / Exeter Uni
16 74 04:58.10 Daisy Rowe U13 Exeter
17 42 04:58.46 David Bedwell V65 Bristol & West / Midland Masters
18 44 05:01.76 Ewan Dix U15 Tavistock
19 72 05:03.77 Millie Ayres U17 North Devon
20 68 05:07.57 Eilish O'grady U23 Harrow / Exeter Uni / Ireland
21 75 05:26.06 Holly Leman-liberal U17 Torbay

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013