Leeds - 29 Apr - Results

Races:7
Finishers: 71
PBs 37 (52%)
Power of Ten results: Here

. Race : 4 800m A (Men)
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 3 3 01:53.18 Oliver Dane U23 Sheffield & Dearne
2 5 5 01:53.29 James Saxton Wakefield
3 2 2 01:53.86 Josh Allen U20 Middlesbrough (mandale)
4 6 6 01:54.39 Ben Horsfield U20 Durham
5 1 1 01:54.62 James Habergham U23 Blackheath & Bromley
6 7 7 01:55.20 Jonathan Tobin Swansea
7 4 4 01:55.38 Declan Neary U23 Brighton Phoenix
8 8 8 01:55.69 Jack Allison U23 Leeds City
9 9 9 01:56.24 Daniel Franks Wakefield
.
.
. Race : 1 800m B (Men)
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 16 7 01:55.66 Archie Rainbow U20 Nene Valley
2 11 2 01:56.16 Scott Armstrong U23 Durham
3 14 5 01:56.58 Josh Fiddaman U20 Blyth
4 13 4 01:57.56 Philip Winkler Morpeth
5 15 6 01:59.40 Adam Ord U17 Durham
6 18 9 02:00.34 Dominic Shipman U20 New Marske
7 12 3 02:00.94 William Cooke U17 Leeds City
8 10 1 02:01.74 Sam Ackerman U17 Leeds City
.
.
. Race : 2 800m C (Mixed)
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 20 2 02:00.10 Dean Newton New Marske
2 22 4 02:06.50 James Askew U20 Bingley
3 27 9 02:11.89 Bethan Morley U20 Ilkley
4 28 10 02:14.91 Molly Butterworth U23 Doncaster
5 26 8 02:17.89 Gabriel Segall U23 Hillingdon
6 24 6 02:17.97 George Phillips U23 City Of York
.
.
. Race : 3 800m D (Women)
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 36 8 02:13.15 Jodie Martin U17 Kingston Upon Hull
2 29 1 02:15.45 Zoe Hunter U17 Leeds City
3 32 4 02:15.67 Shen Wigfield-turner U17 Hallamshire
4 37 9 02:16.51 Lucy Scothern U15 Chester-le-street
5 35 7 02:16.79 Eleanor Curran U23 Sheffield & Dearne
6 34 6 02:17.71 Sebastienna Bairstow U15 Keighley & Craven
7 33 5 02:20.03 Rachel Atherton Leeds City
8 31 3 02:20.57 Lucy-erin Hunter U20 Darlington H
9 25 7 02:21.07 Ken Harker V45 Richmond & Zetland
10 30 2 02:22.09 Isabel Castelow U20 Halifax
11 39 11 02:28.75 Poppy Anderson U17 Ilkley
.
.
. Race : 6 3000m A (Men)
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 40 1 08:10.98 Linton Taylor Leeds City
2 42 3 08:19.65 Samuel Charlton U20 Wallsend
3 43 4 08:21.60 Joshua Cowperthwaite U20 Middlesbrough (mandale)
4 44 5 08:22.21 Ethan Hussey U17 Leeds City
5 48 9 08:22.80 Joshua Schofield U23 Blackheath & Bromley
6 47 8 08:28.78 David Mullarkey U20 Manx
7 45 6 08:34.29 Euan Brennan U20 Ilkley
8 49 10 08:41.76 Christopher Durney U23 Preston
9 54 15 08:44.46 Jacques Maurice U20 Harrogate
10 51 12 09:05.80 Joe Armstrong U23 Morpeth
.
.
. Race : 5 3000m B (Mixed)
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 55 21 08:36.04 Matthew Hill U20 Wakefield
2 62 6 08:39.35 Mark Bostock U20 Wakefield
3 61 5 08:43.12 Keiran Walker U23 Middlesbrough (mandale)
4 60 4 08:51.04 Adam Pratt Morpeth
5 74 18 08:56.21 Dylan George U20 Mansfield
6 69 13 08:58.73 Andy Wiles New Marske
7 64 8 08:59.57 Will Marshall U20 Leeds City
8 68 12 09:00.61 Mick Hill V40 Leeds City
9 75 19 09:00.96 Joe Body U20 Hastings Ac
10 63 7 09:07.72 Claire Duck Leeds City
11 65 9 09:08.19 Simon Bolland Spenborough
12 59 3 09:09.73 Mohamed Abshir Leeds City
13 66 10 09:09.92 Daniel Boyer U17 Darlington H
14 71 15 09:21.33 James Tucker U20 City Of York
15 73 17 09:25.71 Harvey Nordon U17 Rothwell
16 67 11 09:39.49 Andy Graham V35 Wallsend
17 70 14 09:41.06 Joseph Clancy U20 Leeds City
18 21 20 09:51.66 Mark Cage City Of York
.
.
. Race : 7 3000m C (Women)
.
Posn Vest No. Leg No. Time Name Club
1 78 3 09:27.26 Bronwen Owen U23 Leeds City
2 77 2 09:38.25 Jennifer Walsh Leeds City
3 79 4 09:46.94 Lori Handbury Rotherham
4 87 12 09:49.78 India Pentland U20 Darlington H
5 88 13 10:03.51 Jemima Elgood U23 Ilkley
6 81 6 10:07.27 Beth Garland Chichester
7 82 7 10:19.42 Rachel Friend Leeds City
8 84 9 10:30.79 Emily Strathdee Edinburgh Ac
9 76 1 11:00.95 Eve Jones U17 Skyrac

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013