BMC Brighton - 30 May - Start Lists & Timetable

Start Time EVENT PACE RACE NO First Surname AG Sex Club
.
. U9/U11/U13 800s and closed 100m to be added on Tuesday
.
.
.
.
.
18:40 BMC 77 1 Eddie Harrison U15 M Brighton Phoenix
800m 2 Hugo Lewis U15 M Sutton & District
O 3 Aoife Edwards U15 W Brighton Phoenix
4 Valerie Parocki U15 W Herne Hill
5 Charlotte Sida U15 W Lewes
6 Madelaine Parmar U17 W Brighton Phoenix
7 Jack Tilford-Carey U15 M Crawley
8 Hannah Miller U15 W Bodyworks
.
.
18:45 BMC 74 9 Sam Bennett V40 M Arena 80
800m 10 Joshua Pay U15 M Brighton & Hove
N 11 Flora Davis U15 W Brighton Phoenix
12 Eleanor Purdue U20 W City of Portsmouth
13 Paul Gasson V60 M Arena 80/Southern Counties Vets
14 Charlotte Bullard U17 W Chichester
15 Tomas Harris U15 M Crawley
.
.
18:50 BMC 72 16 Maddie Bond U15 W City of Portsmouth
800m 17 Adam Morrissy U15 M Hastings AC
M 18 Amalie Primdal U17 W Crawley
19 Nicole Boltwood U15 W Chichester
20 Isabelle Brydon U15 W City of Portsmouth
21 Jess Corbett U15 W Brighton & Hove
22 Lacey Fowler U15 W Brighton & Hove
23 Amy Hughes U15 W Crawley
24 Saoirse McGuinness U17 W Brighton Phoenix
.
.
18:55 BMC 69 25 Naomi Fonteyn U20 W Brighton Phoenix
800m 26 Benjamin Connolly U15 M Brighton Phoenix
L 27 Oliver Francis U15 M Lewes
28 David McKeown-Webster V45 M Arena 80/Southern Counties Vets
29 Amelia McMurtrie U17 W Rugby & Northampton
30 George Taylor U15 M Brighton & Hove
31 Jonathan Burrell V55 M Lewes
32 Emily Dunkley U15 W City of Portsmouth
33 Mia Edwards U17 W Brighton Phoenix
.
.
19:00 BMC 53 34 Charlie Baldwin SEN M Crawley/St. Mary's Uni
800m 35 Simon Coppard U20 M Tonbridge
B 36 Elliott Dorey SEN M Glasgow City/St. Mary's Uni/Jersey
37 Christopher Dodd SEN M Eastbourne/Bristol Uni/Crawley/Eastbourne
38 Daniel Eeles U23 M Brighton Phoenix/Brighton Uni/Crawley
39 Tom Bowerman SEN M Aldershot, Farnham & District/Swansea Uni
40 Tom Eames U20 M Brighton & Hove
41 Billy White U23 M Brighton Phoenix/Crawley
.
.
19:05 BMC 68 42 Annabel Carter SEN W Invicta East Kent/Loughborough Students
800m 43 Kiera Aslett U20 W Crawley
K 44 Erin Bracknell U15 W Crawley
45 Rose Chaplin U17 W Eastbourne
46 Poppy Craig-McFeely U15 W Herne Hill
47 Tia Forde U20 W Crawley
48 April Hanslow U20 W Crawley
49 Chloe Kornevall U17 W Lewes
50 Tatum Walker U15 W Brighton & Hove
51 Henry Yelling U15 M Brighton & Hove
52 Shen Wigfield Turner U15 W
.
.
19:10 BMC 67 53 Joshua Coffey U15 M Herne Hill
800m 54 Rachael Grass SEN W Hastings AC
J 55 Cassius Hebden U15 M Brighton Phoenix
56 Yasmin Ryder U23 W Newbury/St. Mary's Uni
57 Lucy Broderick U17 W Reigate Priory
58 Megan Coffey U17 W Walton
59 Harmony Cooper U17 W Hastings AC
60 Milly Dickinson U17 W Brighton Phoenix
.
.
19:15 BMC 55 61 Max Jones U20 M Basildon/Havering
800m 62 Declan Neary U23 M City of York/Brighton Uni/Brighton Phoenix
C 63 Thomas Niner SEN M Brighton & Hove/Crawley
64 Ted Ntibazonkiza Sen M Shaftesbury
65 Sam Rogers U20 M Brighton Phoenix
66 Dean Smith SEN M City of Plymouth/UWE
.
.
19:20 BMC 51 67 Elliot Giles SEN M Birchfield H
800m 68 Sean Molloy SEN M Tonbridge/St. Mary's Uni
A 69 Spencer Thomas U23 M Brighton Phoenix
70 Finley Bigg U23 M Brighton Phoenix
71 Nzimah Akpan SEN M Liverpool H/St. Mary's Uni
72 Archie Davis U23 M Brighton Phoenix
73 Jack Hallas SEN M Birchfield H/Leeds Beckett Uni
74 Ricky Lutakome U20 M Sutton & District/Blackheath & Bromley
75 Nicholas Landeau SEN M Ealing/ Trinidad and Tobago
.
.
19:25 BMC 66 76 Caitlin Millar SEN W Hastings AC
800m 77 Maisie Collis U15 W Herne Hill
J 78 Annabel Hobday U20 W Herne Hill
79 Eva Holland U15 W Herne Hill
80 Tallulah Jeffes U17 W Winchester
81 Thomas Kimber U15 M Crawley
82 Alan Rolfe V50 M Eastbourne
.
.
19:30 BMC 56 83 Brodie Denholm U20 M Brighton Phoenix/Oxford Uni
800m 84 Lewis Banner SEN M City of Portsmouth
D 85 Tom Rickards U17 M Reading AC
86 Joshua Schofield U23 M City of York/Leeds Beckett Uni/Blackheath & Bromley
87 Harry Tullett U20 M Chelmsford
88 Peter Guy U17 M Blackheath & Bromley
89 Oliver Bright U17 M Blackheath & Bromley
90 Jacques Cunningham Marsh U20 M Medway & Maidstone
.
.
19:35 BMC 65 91 Jim Bennet M40 M Southampton
800m 92 Fiona de Mauny V35 W Herne Hill
I 93 Benjamin Hendry U20 M Brighton Phoenix
94 Beth Kidger SEN W Brighton Phoenix
95 Theo Lewis U17 M Sutton & District
96 Maisie Grice U20 W Aldershot, Farnham & District/Southampton
97 Dylan Hanslow U15 M Crawley
98 Andrew Phillips SEN M Brighton Phoenix
99 Harry Sullivan-Jones U23 M Brighton & Hove/UCL
100 Sam Kane U20 M Brighton & Hove
.
.
.
19:40 BMC 58 101 Tomer Tarragano U20 M Brighton & Hove/Hercules Wimbledon
800m 102 Calum Upton U23 M Winchester/Sussex Uni
E 103 Matthew Grindrod U17 M Eastbourne
104 Ben Pattison U23 M St. Albans AC/Brighton Uni
105 Redwan Sultan U17 M Highgate
106 Charlie Warren U20 M Brighton Phoenix
.
.
19:45 BMC 60 107 Aaron Duncan U15 M Lewes
800m 108 Paul Howard V35 M Brighton & Hove
G 109 James Mountford SEN M Hastings AC
110 Neil Kirkham SEN M Victoria Park & Tower Hamlets
111 Ellie Baker U23 W Shaftesbury Barnet
112 Josh Goldfinch U17 M City of Portsmouth
113 Travis Hutchinson U20 M Bodyworks
.
.
19:50 BMC 63 114 Thomas Roe U17 M City of Portsmouth
800m 115 Max Dickson U15 M Kingston & Poly
H 116 Zachary Elbourne U17 M Brighton Phoenix/Phoenix TC
117 Jack Madden V35 M Hastings AC
118 Steve Atkinson V50 M Brighton Phoenix/Veterans
119 Yasmin Austridge U20 W Blackheath & Bromley
120 Louis Woods U15 M Cambridge H
121 Peter Bannister SEN M Tonbridge
.
.
19:55 BMC 57 122 Jamie Webster U17 M Bedford & County/London Schs
800m 123 Jack Dickson U17 M Kingston & Poly
E 124 Joe Clayson U20 M Brighton & Hove
125 Adam Firsht U17 M Brighton & Hove
126 Adam Kimber U20 M City of Portsmouth
127 Patrick McManus U23 M Lewes
128 Sam Wilkinson U20 M Brighton & Hove
.
.
20:00 BMC 58 67 Elliot Giles SEN M Birchfield H
1500m 60 129 Rowan Axe SEN M Cardiff/St. Mary's Uni
A 130 William Gray SEN M Brighton & Hove/Run Fast
131 Max Pickard SEN M Brighton Phoenix
132 Jamie Taylor-Caldwell SEN M Ealing Southall & Middx
133 George Grassly U20 M Dorking & Mole Valley/Middlesex Schs
134 Canaan Solomon U23 M Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni
135 Tom Eames U20 M Brighton & Hove
136 Thomas Niner SEN M Brighton & Hove/Crawley
137 Thomas Randolph U20 M Tamworth/St. Mary's Uni
.
.
20:06 BMC 62 138 Joe Smith U17 M Crawley
1500m 139 Jamie Bryant SEN M Tonbridge
B 140 Callum Crawford-Walker U23 M Annadale/St. Mary's Uni/Nene Valley
141 Neil Phillips V35 M Kent
142 Daniel Stidder U23 M Brighton Phoenix/Brighton Uni/Crawley
143 Andrew Warburton SEN M Notts
144 Andrew Clarke SEN M Herne Hill
145 Matthew Francis U17 M Blackheath & Bromley
146 James Hancock U23 M Sutton & District/Exeter Uni/Croydon
147 Bede Pitcairn-Knowles U20 M Tonbridge
148 Liam Dunne U17 M Chichester
.
.
BMC 64 149 Ned Potter U17 M Chichester
20:12 1500m 150 Samuel Southall U17 M St. Mary's Richmond/Windsor Slough Eton & Hounslow
C 151 Lewis Laylee U23 M Dulwich/Birmingham Uni/Herne Hill
152 Noah Candy U20 M Bodyworks
153 Leo Stallard U20 M Chichester
154 William Carey U17 M Brighton Phoenix
155 Callum Crook U17 M City of Portsmouth/Chichester
156 Adam Dray U17 M Haywards Heath
157 Sam Martin U17 M Guildford & Godalming
158 Jacob O'Hara U20 M City of Portsmouth
159 Thomas Thayre U20 M Crawley
.
.
20:18 BMC 67 160 Joe Ashley V35 M Arena 80/Southern Counties Vets
1500m 161 Tom Stevens Sen M Southampton
D 162 Ellie Baker U23 W Shaftesbury Barnet
163 Isaac Elam U17 M Hastings AC
164 Anold Perana U17 M Crawley
165 Ashley Williams U17 M Horsham Blue Star
166 Jadon Dodson U17 M Highgate
167 Atticus Mohapi-Dobouny U17 M Lewes
168 Oliver Purser U17 M City of Portsmouth
169 Theo Machin-Paley U15 M Highgate
170 Olukorede Fasina U15 M Tonbridge
171 Harvey Grant U15 M Brighton & Hove
172 Simon Stebbings M45 M Oxford City
173 Bailey Roberts U15 M Aldershot, Farnham & District
174 Harry Hyde U15 M
.
.
20:26 BMC 72 175 Lewis Courtnage U17 M Hastings AC
1500m 176 Ellie Farrow U17 W City of Portsmouth
E 177 Marco Galasso U15 M Crawley
178 Matty Smith U15 M Horsham Blue Star
179 Morgan Squibb U17 W Blackheath & Bromley
180 George Brock M Cornwall AC
181 Yasmin Goater SEN W Highgate/Sheffield Hallam Uni
182 Thomas Hardman U17 M Guildford & Godalming
183 Leah Harris U23 W Worthing
184 Lukas Harber U15 M Worthing
185 Eva Holland U15 W Herne Hill
186 Jonas Judah U15 M Hastings AC
187 Sofie Kent SEN W
188 Bethany Cook U15 W Bodyworks
189 Davoren Fenton U15 M Lewes
190 Isabella Hayes U15 W Horsham Blue Star
191 Olivia McDonald U17 W Guildford & Godalming/Sussex Schs
192 Pippa Roessler U15 W Aldershot, Farnham & District
.
.
20:34 BMC 74 193 Jonah Davies U17 M Hastings AC
1500m 194 Thomas Keenan SEN M Sutton & District
F 195 Nicole Ainsworth U17 W City of Portsmouth
196 Lois Dooley U17 W Brighton & Hove
197 Josh Fawcett U15 M City of Portsmouth
198 Naomi Fonteyn U20 W Brighton Phoenix
199 Archie Rowles U15 M Brighton & Hove
200 Cameron Walker-Powell U15 M City of Portsmouth
201 Holly Wilkinson U15 W City of Portsmouth
202 Jessica Neal U17 W Blackheath & Bromley
203 Ailbhe Barnes U15 W Cambridge H
204 Thomas Fox U15 M Crawley
205 Clare Elms V50 W Dulwich/Blackheath & Bromley/Veterans
.
.
20:42 BMC 77 206 Rebecca Losh U15 W Brighton & Hove
1500m 207 Sophie Markwick U23 W Hastings AC/St. Mary's Uni
G 208 Steven Selby V50 M Brighton Phoenix
209 Matilda Stevens-Cox U15 W Herne Hill
210 Alice Wright U17 W Brighton Phoenix/Crawley
211 Carlos Nieto-Parr U15 M Hastings AC
212 Erika Body U15 W Hastings AC
213 Emma Gill U20 W Brighton & Hove
214 Nigel Herron V50 M Brighton Phoenix/Veterans
215 Eloise Key U15 W Bodyworks
216 Alice Wood U23 W Tonbridge/Birmingham Uni
217 Harriet Bloor U17 W Hailsham
218 Paul Johnson V55 M Southampton/South West Vets
219 Hannah Clark U15 W Blackheath & Bromley
220 Ellen Donald U15 W Highgate
221 Lucy Elms U20 W Blackheath & Bromley
.
.
20:50 BMC 80 222 Mia Billins U17 W City of Portsmouth
1500m 223 Shannon Hopkins-Parry U15 W Hastings AC
H 224 Abigail Hughes U20 W Eastbourne
225 Olivia East U15 W City of Portsmouth
226 Imogen Matthews U20 W Chichester
227 Sam Bennett V40 M Arena 80
228 Jesse Mackarel U15 M Horsham Blue Star
229 Eadie Yelling U15 W Brighton & Hove
230 Sid DeLara V60 M Southampton/Vegan
231 Sophie Morris U15 W Horsham Blue Star
232 Sebastien Behuret SEN M Brighton Phoenix
233 Daniel Grindrod U15 M Eastbourne
234 Kit Monti U15 M Brighton & Hove
235 Grace Darling SEN W Unknown
236 Amy Gamblin U20 W Brighton & Hove
237 Allanah Clayton U15 W Brighton & Hove
238 Christopher Berry V60 M Brighton Phoenix
239 Lizzie Hastings U13 W
240 Barney Hastings U13 M
241 Ollie Spinks U13 M
.
.
21:00 Women's 76 242 Charlotte Alexander U17 W Herne Hill/Crawley
3km 243 Katy Hedgethorne SEN W Cambridge & Coleridge/Manchester Uni
79/80 244 Georgie Grgec SEN W Herne Hill/New Zealand
245 Jessica Mitchell U20 W Havering
246 Lizzie Clarke U20 W Weald Tri/Kent Schs
247 Tara Bage U23 W Brighton Phoenix/UCL/Highgate
248 Olivia Stillman U20 W Herne Hill
249 Ella Newton U20 W Herne Hill/Cambridge H
250 Stacey Clusker SEN W Hastings AC
251 Natasha Lodge SEN W Herne Hill
252 Dominique Corradi U17 W Sutton & District
253 Emma Burgess SEN W Highgate
254 Zoe Tompkins U20 W Herne Hill
255 Phoebe Anderson U17 W Windsor Slough Eton & Hounslow
256 Emiko Salvi U17 W Reigate Priory
257 Louise Nash U23 W Hastings AC/St. Mary's Uni
258 Emma Navesey SEN W Haywards Heath
259 Maya Ramnarine U17 W Hastings AC
260 Bobby Searle SEN W Brighton Phoenix
261 Rachel Gorman SEN W Brighton Phoenix
262 Judith Matthews V55 W Brighton Phoenix
263 Amelia Culshaw V45 W Running Somewhere Else/Brighton Phoenix
264 Emily Proto W Arena 80
.
.
21:15 Men's 3Kms 66/67 265 Lachlan Wellington U20 M City of Portsmouth
A race 266 Max Pickard SEN M Brighton Phoenix
267 Joshua Burgess SEN M Lewes
268 Paul Navesey SEN M Crawley
269 Daniel Stidder U23 M Brighton Phoenix/Brighton Uni/Crawley
270 Kieran Lindars U23 M Bodyworks
271 Jack Woods U23 M Crawley
272 Gary Foster SEN M Hastings AC
273 Chris Bird V35 M Chichester
274 Howard Bristow V40 M Brighton & Hove/Crawley/Thames Hare & Hounds
275 George Pool U17 M Hastings AC
276 James Westlake SEN M Crawley
277 Russell Mullen SEN M Haywards Heath
278 Calum Upton U23 M Winchester/Sussex Uni
279 Kevin Rojas V35 M Brighton & Hove
280 Theo Doran U17 M Aldershot, Farnham & District
281 Fraser Gordon U17 M Tonbridge
282 Ben Morton U20 M Chichester
283 Kevin Moore SEN M Brighton and Hove
284 Leo Brewer U17 M Brighton phoenix
.
.
21:30 Men's 3kms 72 285 Tomer Tarragano U20 M Brighton & Hove/Hercules Wimbledon
B Race 286 James Kingston U17 M Tonbridge
287 Sam Martin U17 M Guildford & Godalming
288 Graham Godden V50 M Brighton & Hove
289 Jamie Bedwell U23 M Bodyworks
290 Callum Stone U17 M Crawley
291 Paul Howard V35 M Brighton & Hove
292 Morgan Rhodes U23 M MedwayTri
293 Ash Dorrington SEN M Brighton Phoenix
294 Jon Bowditch V35 M Arena 80
295 Chris de Mauny V35 M Walton/Hailsham/Herne Hill
296 Alfie Spurle U17 M Chichester
297 Alex Begley V40 M Brighton & Hove
298 Tom Hooper V35 M Brighton Phoenix
299 Charles Taylor U20 M Lewes
300 Justin Eggins V40 M Chichester
301 Mark Halls V50 M Brighton & Hove
302 David Skidmore V40 M Unattached/Rotary
303 David McKeown-Webster V45 M Arena 80/Southern Counties Vets
304 Keith Rochfort V35 M Brighton & Hove
305 Cosmo Derangi U15 M Brighton & Hove
306 Paul Whelpton V65 M Brighton Phoenix
307 Andrew David Edmonds V40 M Hastings AC
308 Andrew Haig V70 M Brighton Phoenix
309 Paul Weir SEN M Brighton Phoenix

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013