Chester le Street - 14 May - Results

Races:9
Finishers: 54
PBs 36 (67%)
Power of Ten results: Here

. A RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:55.08 Christopher Thornley Bedford & County
2 1:55.49 Thomas Joyce U20 Tynedale
3 1:55.78 Kieran Hedley U20 Morpeth
4 1:57.24 Paul Ireland U20 Edinburgh
5 1:57.40 Josh Fiddeman U17 Blyth
6 1:57.81 Scott Armstrong U20 Durham
7
8
.
.
. B RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:56.06 Sam Tyers U17 Middlesbrough Mandale
2 1:56.27 Henry Johnson U17 Houghton
3 1:57.89 Andrew Milligan U23 North Belfast
4 1:59.18 Matthew Linsley Gateshead
5 2:00.96 Adam Ord U17 Durham
6
7
8
.
.
. C RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:57.90 Daniel Payne U17 Middlesbrough Mandale
2 1:59.67 Luke Pickering U20 Durham
3 2:00.34 Max Pearson U20 Tynedale
4 2:00.39 Jake Creasey U17 Middlesbrough Mandale
5 2:02.20 Sam Hancox Morpeth
6 2:02.84 Cameron Spence U20 Middlesbrough Mandale
7
8
.
.
. D RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:01.07 Cameron Allan U20 Houghton
2 2:03.86 Thomas Sursham U17 North Shields Poly
3 2:03.89 Alex Leggatt U23 Blackheath & Bromley
4 2:04.37 Tom Rutherford U17 Blaydon
5 2:04.95 Samuel Gibson U17 Houghton
6
7
8
.
.
. E RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:09.20 Matthew Cleugh U17 Houghton
2 2:11.29 Samantha Coleby W Durham
3 2:11.95 Adam Middleton U20 Houghton
4 2:13.90 Benjamin Johnson U15 Middlesbrough Mandale
5 2:16.52 Olivia Haveron U20W Harrogate
6 2:17.81 Norman De Bruin V50 North Shields Poly
7
8
.
.
. F RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:13.25 William Fowler U15 Jarrow & Hebburn
2 2:16.25 Jack Seeney U17 Houghton
3 2:16.40 Anna Mason U15W Border
4 2:21.42 Lauren Glencross U23 Carlisle Aspatria
5
6
7
8
.
.
. G RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:15.68 Izaak Taylor U17 Durham
2 2:16.52 Matt Guilder Durham
3 2:18.01 Grace Osborne U23W Guildford & Godalming
4 2:18.38 Steven Johnson V45 Houghton
5 2:18.92 Christopher Coulson U15 Houghton
6 2:19.24 Lydia James U17W Houghton
7 2:21.68 Ellie Phillips U17W Darlington
8
.
.
. H RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:22.53 Lucy Scothern U15W Chester-le-Street
2 2:22.80 Rhiannon Hedley U15W Morpeth
3 2:23.74 Lois Creasey U15W Middlesbrough Mandale
4 2:23.98 Emily Strathdee U23W Edinburgh
5 2:24.51 Anna Piggford U17W Houghton
6 2:25.38 Evie Quinn U20W Sunderland
7 2:27.59 Nicole Phillips U15W Houghton
8 2:30.61 Tom Slane U13 Blackhill Bounders
.
.
. I RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:25.98 Holly Waugh U15W North Shields Poly
2 2:27.72 Imogen Lillie U15W Middlesbrough Mandale
3 2:32.49 Freya Clarkson U13W Chester-le-Street
4 2:33.70 Evie Compson U15W Sunderland
5 2:34.48 Katie Joslyn U13W North Shields Poly
6 2:34.79 Gemma Harcombe-Moore W Hartlepool
7 2:35.93 Caitlin Carr U15W Durham
8

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013