BMC Leeds - 30 April - Start Lists and Timetable

. A RACE 800m 20:00
.
. Vest No First Name Surname Age Group Club
1 1 Alex Botterill U20 City of York
2 2 Josh Allan U20 Middlesbrough (Mandale)
3 3 Max Burgin U17 Halifax
4 4 James Habergham U23 Halifax
5 5 Dominic Brown Sen Tonbridge
6 6 Matthew Harris U23 Rosendale
7 7 Daniel Lawton U23 Trafford
8 8 James McCrae U23 Nene Valley
.
. Pace 53/54 Pacemaker: Reece Middleton
.
. B RACE 800m 19:50
.
Row Vest No First Name Surname Age Group Club
1 9 Callum Simpson U23 City of York
2 10 Scott Armstrong U20 Durham
3 11 Philip Winkler U23 Morpeth
4 12 Henry Johnson U17 Houghton Harriers
5 13 Daniel Richards U23 Orion
6 14 Mark Bostock U20 Wakefield
7 15 Daniel Franks U23 Wakefield
8 16
.
. Pace 56/57 Pacemaker:
.
. C RACE 800m 20:30
.
Row Vest No First Name Surname Age Group Club
1 17 Sam Ackerman U17 Leeds City
2 18 Adam Ord U17 Durham
3 20 Daniel Payne U17 Middlesbrough (Mandale)
4 29 Simon Bolland Sen Spenborough
5 22 Archie Lawson U17 City of York
6 24 George Mallinson U23 Yeovil
7 25 Joseph Clancy U17 Leeds City
8 26 Mark Cage Sen City of York
.
. Pace 58/59 Pacemaker:
.
. D RACE 800m 20:40
.
Row Vest No First Name Surname Age Group Club
1 27 James Askew U20 Bingley
2 28 Archie Scott U20 Bingley
3 29 Dean Lonsdale U23 Morpeth
4 30 Thomas Innes U23 Morpeth
5 31 Will Randall U15 Rothwell
6 32 Ben Smith U17 Mansfield
7 33 Joseph Cook Sen Leeds City
8
.
.
.
. Pace 60/61 Pacemaker:
.
. E RACE 800m 20:20
.
Row Vest No First Name Surname Age Group Club
1 34 Ben Johnson U15 Middlesbrough (Mandale)
2 35 Jack Seeney U17 Houghton Harriers
3 36 Bethan Morley U17 Illkley Harriers
4 37 Isabel Castelow U17 Halifax
5 38 India Pentland U17 Darlington Harriers
6 39 Eleanor Curran U23 Sheffield & Derne
7 40 Becky Wilkinson Sen City of York
8 41 Taylor Hammond U20 Barnsley AC
9 42 Abbey Brook U17 Wakefield
10 43 Emily Chong U15 Chester-lee-Street
.
. Pace 66/67 Pacemaker:
.
. F RACE 800m 20:10
.
Row Vest No First Name Surname Age Group Club
1 44 Zoe Hunter U15 Leeds City
2 45 Ellie Phillips U17 Darlington H
3 46 Keira Brady-Jones U15 WESPA/Wirral
4 55 Tania-Cyrena Cyrus Sen Enfield & Haringey
5 48 Rhiannon Hedley U15 Morpeth
6 49 Suzanne Brooke U15 Wakefield
7 50 Emily Plimmer U15 Darlington H
8 51 Georgia Yearby U23 Wakefield
9 53 Lucy Scothern U15 Chester-lee-Street
10 54 Katie Lowe U15 Middlesbrough (Mandale)
.
. Pace 70 Pacemaker:
.
. A RACE 3000m 19:10
.
Row Vest No First Name Surname Age Group Club
1 55 Linton Taylor Sen Newark AC
2 56 Matthew Grieve Sen Border
3 57 Josh Coperthwaite U20 Middlesbrough (Mandale)
4 58 Christopher Durney U23 Preston
5 59 Keiran Hedley U20 Morpeth
6 60 Joseph Kilgour U23 Derby
7 61 Rory Leonard U20 Morpeth
8 62 Matthew Sheen U23 Vale Royal
9 63 Adrian Bailes Sen Birtley
10 64 Joshua Schofield U23 City of York
11 65 Cameron Allan U20 Houghton Harriers
12 66 Ethan Hussey U17 Leeds City
13 67 Jacques Maurice U20 Harrogate
14 68 Euan Brennan U20 Ilkley Harriers
15 69 Joshua Dickinson U17 City of York
16 70 Tommy Dawson U17 Leeds City
.
. Pace 67 Pacemaker: Phil Sesemann
.
. B RACE 3000m 19:35
.
Row Vest No First Name Surname Age Group Club
1 71 Archie Lowe U17 Middlesbrough (Mandale)
2 72 Alex Brown U23 Houghton Harriers
3 73 Thomas Straughan Sen Morpeth
4 74 Marc Fenwick Sen Tyne Bridge
5 75 Ross Floyd Sen Morpeth
6 76 Mark Long Sen City of Derry
7 77 Matthew Barnes U17 Nottingham
8 78 Keiran Reay Sen Birtley
9 79 George Cook U23 Herts Phoenix
10 80 Chris Thorton Sen Skyrac
11 81 Adam Pratt Sen Tynedale
12 82 Matthew Hill U20 Wakefield
13 83 Jack Eggington U23 Cardiff
14 84 Scott Nutter U17 Barnsley AC
15 85 Paul Lowe V45 North York Moors
16 86 Stacey Smith Sen Gateshead
17 87 Adam Stacey Sen Unattached
18 88 Oskar Fraser Kraus U23 City of York
.
. Pace 69.5 Pacemaker: John Ashcroft
.
. Womens 3000m 19:25
.
Row Vest No First Name Surname Age Group Club
1 89 Georgia Rothwell U20 City of York
2 90 Ella McNiven U17 Liverpool H
3 91 Mya Taylor U20 Rotherham
4 92 Faye Ireland U20 Liverpool H
5 93 Zara Knappy Sen Rotherham
6 94 Lucy-Erin Hunter U20 Darlington H
7 95 Eli Barnbrook U20 New Marske
8 96 Megan Clarke U20 Notts
.
.
. Pace 75.5 Pacemaker: Georgia Malir

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013