BMC Leeds - 12 June - Start Lists & Timetable

No Name Club Pace
‘A’ RACE 19.30
1.      Max Wharton Liverpool U/23 Will Snook
2.      John Ashcroft Liverpool 60/61sec
3.      Cameron Field Liverpool U/23
4.      Linton Taylor Newark U/23
5.      Mathew Grieve Border
6.      Daniel Lawton Trafford U/23
7.      Alex Pagdin Leeds City U/20
8.      Josh Norman Owls Leicester
9.      Ryan Buck City of York
.
‘B’ RACE 20.10
10.     Adam Houchell Basildon U/23 Danny Lawton
11.     Finley Thompson Wellington U/23 62/63sec
12.     Joe Walton Tautan U/23
13.     Matthew Sheen Vale Royal U/23
14.     Jack Simpson Burton U/20
15.     Phil Winkler Morpeth U/23
16.     Josh Schofield City of York U/20
17.     Ethan Hussey Leeds City U/15
18.     Ben Read Wakefield
.
‘C’ RACE 20.02
19.     Michael Hoyle Kendal Nick Hardy
20.     Angus McMillan City of York 64sec
21.     Joshua Dickinson City of York U/17
22.     Euan Brennan Ilkley U/17
23.     Jack Allison Leeds City U/23
24.     Josh Rowe Leeds City
25.    
.
‘D’ RACE 19:54
26.     Andrew Cartwright Wakefield Chris Thornton
27.     Timmy Davies Leeds City 67/68sec
28.     Mari Smith Birchfield U/23
29.     William Collumb Rothwell U/20
30.     Sam Ackerman Leeds City U/15
31.     Ben Smith Newark AC U/15
32.     Harvey Norden Rothwell U/15
.
‘E’ RACE 19:46
33.     Emma Clayton Leeds City Nick Hardy
34.     Georgia Malir Leeds City U/23 70/71sec
35.     Georgia Rothwell City of York U/20
36.     Zara Knappy Rotherham U/23
37.     Elliot Savage Bury U/13
38.     Joseph Clancey Leeds City U/15
39.     Anina Atkinson Sheffield & Dearne U/23
.
‘F’ RACE 19.38
40.     Benjamin Johnson Middlesborough (Mandale) U/15 Chris Thornton
41.     Evan Savage Bury U/13 74/75sec
42.     Olivia Haveron Harrogate U/17
43.     Rachel Atherton Leeds City
44.     Charlotte Masson City of York
45.     Lydia Baker Wakefield U/15
46.     Eve Jones Skyrac U/13
47.     Barnaby Daccas Leeds City U/13
48.     Samuel Clancey Leeds City U/13
.
3000m Walk 19:10
49.     Tom Partington Manx U/20
50.     Callum Wilkinson Enfield & Haringey U/23
51.     Tom Bosworth Tonebridge
52.     Cameron Corbishley Medway & Maidstone U/23
53.     Gemma Bridge Oxford City
54.     Erika Kelly Northern (Isle of Mann)
55.    
56.    

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013