BMC Brighton - 31 May - Start Lists & Timetable

Race Start Time Event Name Race Number First Surname AG Sex Club
.
18:55 BMC G 800
25 Yasmin Austridge U20 W Blackheath & Bromley
pace 65/66 26 Maia Hardman U17 W Brighton Phoenix
27 Rosa Prideaux U23 W Chelmsford/Billericay
28 Alice Harray U20 W Thames Valley
29 Amelia Casey U17 W Thames Valley
30 Tallulah Jeffes U17 W Winchester
31 Kiera Aslett U17 W Crawley
32 Maisie Grice U20 W Aldershot, Farnham & District/Winchester
33 Bluebell Cooke U15 W Stevenage & North Herts
34 Max Dickson U15 M Kingston & Poly
35 Beth Kidger SEN W Brighton Phoenix
36 Kelsi Cornish U17 W Blackheath & Bromley
.
.
19:00 BMC H 800 .
37 Eva Holland U15 W Herne Hill
pace 67/68 38 Lucy Broderick U15 W Reigate Priory
39 Dylan Hanslow U15 M Crawley
40 Matt James U17 M
41 Zippy Grice V45 M Aldershot, Farnham & District
42 Jonathan Knight U15 M
43 Nicole Ainsworth U15 W City of Portsmouth
44 Rose Chaplin U15 W Eastbourne
45 Amelia McMurtrie U15 W Rugby & Northampton
46 Joe Tyler U17 M Brighton Phoenix
47 Phillipa Aukett Sen W Shaftesbury
.
.
19:05 BMC I 800 .
48 Eimhin Wellings U15 M Brighton Phoenix
pace 69/70 49 Erin Bracknell U15 W Crawley
50 Daisy Palmer U15 W Oxford City
51 David McKeown-Webster V45 M Arena 80/Southern Counties Vets
52 Jonathan Burrell V50 M Lewes
53 April Hanslow U20 W Crawley
54 Matilda Atkins U17 W City of Portsmouth/City of Portsmouth
55 Theo Lewis U15 M Sutton & District
56 Ella Matthews U15 W Brighton & Hove
57 Tatum Walker U15 W Brighton & Hove
58 Amalie Primdal U15 W Crawley AC
59 Ella Mundy U20 W Lewes
.
.
19:10 BMC F 800 .
60 Tomer Tarragano U17 M Brighton & Hove/Hercules Wimbledon
pace 63/64 61 Thomas Wharton U15 M Crawley
62 Fiona de Mauny SEN W Walton/Herne Hill/Hailsham/Achilles
63 Aaron Duncan U15 M Lewes
64 Ellie Farrow U17 W City of Portsmouth
65 Josh Goldfinch U17 M City of Portsmouth
66 Max Andrews U23 M Brighton Phoenix
67 Mark Cage V45 M Lewes
68 Alec Maurice U15 M Tonbridge AC
.
.
19:15 BMC A 800 .
69 Elliot Giles SEN M Birchfield H
pace 51/52 70 Kyle Langford U23 M Shaftesbury Barnet
71 Spencer Thomas U23 M Brighton Phoenix
72 Finley Bigg U20 M Brighton Phoenix
73 Archie Davis U20 M Brighton Phoenix
74 Rory Graham-Watson SEN M Windsor Slough Eton & Hounslow/Cambridge Uni
75 Ricky Lutakome U20 M Sutton & District/Blackheath & Bromley
76 Sean Molloy U23 M Tonbridge/St. Mary's Uni
.
.
19:20 BMC E 800 .
77 Travis Hutchinson U20 M Bodyworks
pace 61/62 78 Charlie Warren U17 M Brighton Phoenix
79 Sam Wilkinson U17 M Brighton & Hove
80 Adrian Haines V50 M Crawley/British Airways/Southern Counties Vets
81 Adam Firsht U15 M Brighton & Hove
82 Alex Jago U23 M Arena 80/Brighton & Hove
83 Samuel Sheppard U17 M South London
84 Sophie Mansfield U23 W Brighton Phoenix/Crawley
.
.
19:25 BMC D 800 .
85 Isaac Harding U20 M Tonbridge
pace 57/58 86 Ashley Gorton U20 M Brighton Phoenix
87 Ryan Morrissy U17 M Hastings AC
88 Tom Mackman U20 M Brighton Phoenix/Horsham Blue Star
89 Will Stockley U20 M Team Bath/Wiltshire Schs
90 Ben Walters U17 M Lewes
91 Stuart Pelling SEN M Eastbourne
92 Jack Dickson U15 M Kingston & Poly
.
.
19:30 BMC C 800 .
93 Charles Crick U17 M Tonbridge
pace 56/57 94 Christian Lee U20 M Tonbridge/Croydon
95 Simon Coppard U17 M Tonbridge
96 Simon Dill SEN M Swindon/St. Mary's Uni
97 Harry Swindells U20 M Brighton Phoenix
98 Jack Woods U23 M Crawley
99 Joe Body U20 M Hastings AC
100 Sam Rogers U20 M Brighton Phoenix
101 George Crocker U20 M Crawley
102 Lewis Banner SEN M Stubbington Green
.
.
19:40 BMC B 800 .
103 Ian Crowe-Wright U23 M Brighton & Hove/Birmingham Uni
pace 53/54 104 Daniel Eeles U23 M Brighton Phoenix/St. Mary's Uni
105 Max Pickard SEN M Brighton Phoenix
106 Charlie Baldwin U23 M Crawley/St. Mary's Uni
107 Christopher Dodd SEN M Eastbourne/Bristol Uni/Brighton & Hove/Eastbourne
108 Daniel Richards U20 M Orion
109 Brodie Denholm U20 M Brighton & Hove
110 Oliver Johnson U20 M Brighton Phoenix
111 Tom Bowerman SEN M Aldershot, Farnham & District/Swansea Uni
112 Ross Skelton Sen M Brighton Phoenix
.
.
19:50 BMC 1500m B RACE .
113 James Hancock U23 M Sutton & District/Exeter Uni
pace 64/ 2:08 114 Calum Upton U23 M Winchester/Sussex Uni
115 Ewan Bate U17 M Dorking & Mole Valley
116 George Pool U17 M Hastings AC
117 Angus Harrington U17 M Blackheath & Bromley/Surrey Schs
118 William Broom U17 M Chichester
119 Thomas Thayre U17 M Crawley
120 Reuben Hoyte U20 M Brighton Phoenix
.
.
20:00 BMC 1500m C RACE .
121 Joe Ashley V35 M Arena 80/Southern Counties Vets
pace 68/ 2:16 122 Conrad Meagher U23 M Chichester/Cambridge Uni
123 Brodie Keates U20 M Chichester
124 Ben Short SEN M Horley Harriers
125 Alex Brothwell U15 M Brighton Phoenix
126 Dean Cooper-Cunningham SEN M Edinburgh AC
127 Nicholas David Smith U15 M South London
128 Henry Taylor U17 M Brighton & Hove
129 William Carey U15 M Brighton Phoenix
130 Joe Seal U15 M SLH
131 Beth Kidger SEN W Brighton Phoenix
132 Felix Vaughan U15 M Reigate Priory
133 Lenny Weaver U20 M Worthing/Team Synergy RC
.
.
20:10 BMC 1500m A RACE .
134 Danny Ray U20 M Reading AC
pace 61/2:02 135 Josh Eeles U20 M Brighton Phoenix
136 George Grassly U20 M Dorking & Mole Valley/Middlesex Schs
137 Declan Neary U23 M City of York/Brighton Uni/Brighton Phoenix
138 Max Jones U20 M Basildon
139 Neil Phillips V35 M Kent/St. Mary's Uni
140 Daniel Stidder U20 M Brighton Phoenix/Crawley/Crawley
141 Joshua Schofield U20 M City of York/Leeds Beckett Uni/Doncaster
142 Tom Eames U17 M Brighton & Hove
.
.
20:20 BMC 1500m D RACE .
143 Alexandra Brown U17 W Herne Hill/Hercules Wimbledon
pace 72/ 2:24 144 Callum Crook U17 M City of Portsmouth/Chichester
145 Luke Triccas U20 M Horsham Blue Star
146 Almi Nerurkar U17 W Brighton Phoenix
147 Edward Armitage U15 M Bodyworks
148 Peter Bannister SEN M Tonbridge
149 Caroline Hoyte V45 W Arena 80/Worthing
150 Saffron Moore U15 W City of Portsmouth
151 Bethany Cook U15 W Bodyworks
152 Dominique Corradi U17 W Sutton & District
153 Joel Luscombe U17 M Brighton Phoenix
154 Amy Miller U15 W Blackheath & Bromley
155 Patrick Connolly U15 M Brighton and Hove
.
.
20:30 BMC 1500m E RACE .
156 Olivia McDonald U17 W Guildford & Godalming/Sussex Schs
pace 75/ 2:30 157 Lukas Nerurkar U15 M Brighton Phoenix
158 Olivia Wiseman U17 W City of Portsmouth/Chichester
159 Rosie Hammond U15 W Herne Hill
160 Isabella Hayes U15 W Horsham Blue Star
161 Harmony Cooper U17 W Hastings AC
162 Gareth Hutchinson V45 M Seaford
163 Fenton Davoren U15 M Lewes AC
.
.
20:40 BMC 1500m F RACE .
164 Lois Dooley U15 W Brighton & Hove
pace 77/ 2:34 165 Zachary Elbourne U17 M Brighton Phoenix/Phoenix TC
166 Niamh Halloren U17 W Brighton & Hove
167 Rebecca Losh U15 W Brighton & Hove
168 Erika Body U15 W Hastings AC
169 Maya Ramnarine U15 W Hastings AC
170 Joseph Luker U15 M Brighton & Hove
171 Alice Wright U15 W Brighton Phoenix/Crawley
172 Alexandria Baker-Jones U15 W Medway & Maidstone
173 Amber Blake U15 W Bodyworks
174 Mia Edwards U15 W Brighton Phoenix
.
.
20:50 3kms Race 1 .
175 Abdishakur Abdulle SEN M Hillingdon
176 Stephen Ferroni U23 M Brighton & Hove
177 Daniel Stidder U20 M Brighton Phoenix/Crawley/Crawley
178 Jamie Knapp SEN M Southampton/Loughborough Students
179 Jack Leitch U20 M Worthing/Edinburgh Uni
180 Sebastian Cirillo SEN M Eastbourne/Brighton Uni/Brighton & Hove/Italy
181 Gary Foster SEN M Hastings AC
182 Joshua Schofield U20 M City of York/Leeds Beckett Uni/Doncaster
183 James Westlake SEN M Crawley
184 Ashley Humphreys SEN M Eastbourne
185 Joshua Burgess SEN M Lewes
186 William Cork U23 M City of Norwich/Brighton & Hove
187 Reuben Hoyte U20 M Brighton Phoenix
188 Leo Brewer U17 M Brighton Phoenix
189 Conrad Meagher U23 M Chichester/Cambridge Uni
190 Leo Stallard U17 M Chichester
191 Graham Godden V45 M Brighton & Hove
192 Russell Mullen SEN M Haywards Heath
193 Kieron Brooker Sen M Hastings AC
194 Blake Mitchel Hastings AC
.
.
21:00 3kms Race 2 .
195 Ethan Fincham U17 M Team Synergy RC
196 Thomas Niner SEN M Brighton & Hove
197 Beth Kidger SEN W Brighton Phoenix
198 Ben Morton U20 M Chichester
199 Alan Silvester V35 M Arena 80
200 Alex Begley V40 M Brighton & Hove
300 Jon Bowditch V35 M Arena 80
299 Caroline Hoyte V45 W Arena 80/Worthing
288 Helena Tobin V35 W Brighton & Hove
274 Atticus Mohapi-Dobouny U15 M Lewes
294 Milan Watson SEN M Brighton Phoenix
263 Ash Dorrington SEN M Brighton Phoenix
262 Rachel Gifford SEN W Worthing/Brunel Uni London
258 Tara Bage U20 W Brighton Phoenix
256 Tom Hooper SEN M Brighton Phoenix
255 Paul Lawrence V45 M Brighton Phoenix Tri
254 Naomi Fonteyn U17 W Brighton Phoenix
241 Mark Cossey V40 M Brighton Phoenix
236 Terry Avey V65 M Brighton Phoenix
282 Archie Rowles U15 M Brighton & Hove
281 Stacey Clusker SEN W Hastings

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2013