Sheffield - 13 July - Results

Races: 5
Finishers: 43
PBs 18 (42%)
Power of Ten results: Here

BMC 1,500m Race 1
1 174 04:01.6 Tanner Mike SM Sheffield RC/Rotherham
2 63 04:02.5 Stones Elliott U23M Lincoln Wellington/Lincoln Uni
3 66 04:05.4 Marper Thomas SM Gateshead/St. Mary's Uni
4 94 04:05.7 Smith Rob SM Nottingham AC
5 69 04:06.0 Jagger Lewis U20M Lincoln Wellington
6 101 04:07.4 Unknown Runner
7 64 04:10.2 Williams Phil SM Rochdale H/Teeside Uni/Sheffiel
8 67 04:11.4 Mycroft William SM Enfield & Haringey/Sheffield Un
9 85 04:32.9 Afeworki Abraham SM Wigan & District
.
BMC 1,500m Race 2
1 68 04:06.4 Tuffin Joseph U20M Rushcliffe
2 71 04:12.1 Menzies Campbell U23M Chesterfield/Bath Uni
3 297 04:12.5 Unknown Runner
4 52 04:13.0 Ediker Alex U17M Chesterfield
5 62 04:13.3 West Scott Y40M Owls Leicester/Nottingham trent
6 46 04:16.1 Unknown Runner
7 73 04:16.2 Miskin-Young Finn U20M Wreake & Soar Valley
8 104 04:18.4 Unknown Runner
9 50 04:18.7 Davies Timmy SM Leeds City
10 298 04:19.3 .
BMC 1,500m Race 3
1 103 04:21.8 Unknown Runner
2 80 04:23.2 Ingram Luke SM Owls Leicester/Nottingham Trent
3 92 04:23.5 Barnes Matthew U15M Notts
4 93 04:28.5 Roberts Samuel U15B City of Sheffield and Dearne AC
5 78 04:36.6 McGlen Ethan U13M Gateshead
.
BMC 1,500m Race 4
1 55 04:37.1 Mahoney Benjamin Sm Sheffield Rc
2 77 04:38.3 Marshall Lori SW Notts/Team CDAV
3 178 04:38.6 Lefferman Katie SW Hallamshire Harriers Sheffield
4 170 04:39.8 Hatswell Natasha U23W Rotherham Harriers
5 79 04:42.5 Moore Alice U17W Barnsley AC
6 54 04:43.4 Jones Ben SM Steel City Striders
7 193 04:44.7 Millins David SM Totley AC
8 60 04:45.6 Wilson Imani U20W Hallamshire Harriers Sheffield
9 53 04:46.3 Jones Oliver SM Northbrook Athletic Club
10 82 04:48.6 Larriviere Anne-Laure SW Notts/France
11 186 04:49.6 Burns Stephanie SW Rotherham Harriers
.
BMC 1,500m Race 5
1 87 04:38.7 Hargreaves-Madhas Logan U15B Wharfedale Harriers
2 81 04:40.1 Wardle James U13B Rushcliffe
3 96 04:55.3 Unknown Runner
4 194 04:57.7 Willcock Lydia U17W Chorley
5 181 04:58.5 Hill Jodie U15G Hallamshire
6 83 05:06.0 Parker Katie U13G Wreake & Soar Valley
7 84 05:07.2 Griffiths Lucy U15G Sale Harriers Manchester
8 195 05:11.3 Leigh Olivia U13G Chorley

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2019