Durham - 11 May - Results

A RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:52.2 Jonathan Cook Woodford Green Essex Ladies
2 1:52.5 Markhim Lonsdale U17 Crook & District
3 1:54.1 Andy Wiles Morpeth
4 1:54.6 Chris Parr Gateshead
5 2:00.0 Nick Swinburn Morpeth
6
7
8
B RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:55.6 Paul White Middlesbrough Mandale
2 1:56.3 Adrian Bailes U23 Birtley
3 1:57.5 Sparrow Morley Tyne Bridge
4 1:58.0 Matthew Bailey U20 Middlesbrough Mandale
5 1:59.7 Martainn Ramsay U23 City of Norwich
6 2:00.3 Lewis Timmins Morpeth
7
8
C RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:57.8 Ryan Green U20 Morpeth
2 1:59.5 Robert Torch Leeds City
3 2:00.4 Max Pearson U17 Tynedale
4 2:01.3 Adam Pratt Tynedale
5 2:04.4 Philip Winkler U20 Morpeth
6
7
8
D RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:57.9 David Rich Sale Harriers
2 1:59.3 Kevin Calvert Morpeth
3 2:01.9 Nathan Shrubb Morpeth
4 2:04.1 Joe Armstrong U20 Gateshead
5
6
7
8
E RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:59.2 Nathan Baker U17 Middlesbrough Mandale
2 2:01.9 Andy Graham Durham
3 2:02.2 Mark Smith U20 Sunderland
4 2:04.9 Michael Todd U23 South Shields
5 2:06.2 Charles Race U20 Middlesbrough Mandale
6 2:06.6 Josh Allen U17 Middlesbrough Mandale
7
8
F RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:02.4 Sam Garrett U20 New Marske
2 2:03.2 Harry Allen U17 New Marske
3 2:04.5 Elliott Kelly U20 Morpeth
4 2:05.2 Jack Brennan U17 Harrogate
5 2:07.0 Alex Wood U15 Tynedale
6
7
8
G RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:07.9 Jacques Maurice U15 Harrogate
2 2:08.9 Ross Thomas Butcher U20W North Shields Poly
3 2:09.8 Callum MacDonald U17W Middlesbrough Mandale
4 2:12.5 Oliver Dustin U15 Border
5 2:18.6 Gina Rutherford W North Shields Poly
6
7
8
H RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:06.9 Jamie Reed U15W Houghton
2 2:10.5 Michael Garrard U23 North Shields Poly
3 2:11.2 Cameron Stainsby U17 Durham
4 2:18.3 Jason Catterall V40 Sedgefield
5 2:20.2 Matthew Smith U15 Houghton
6
7
8
I RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:15.3 Jordan Rawlins U17W Crook & District
2 2:15.7 Olivia Mason U15W Border
3 2:16.2 Ryan Stallard U15 Middlesbrough Mandale
4 2:17.3 Sophie Burnett U20W Birtley
5
6
7
8
J RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:14.0 Ethan Hussey U13 Leeds City
2 2:19.3 Stephanie Driscoll U15W Kendal
3 2:20.3 James Somers U15 Middlesbrough
4 2:22.0 Heidi Murray U17W Lancaster & Morecambe
5 2:27.2 Zaynah Aziz U17W Moorfoot
6
7
8
K RACE
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:19.4 Harrison Daglish U17 Durham
2 2:22.5 Henry Johnson U13 Houghton
3 2:23.8 Lizzie Cramb W Shildon
4 2:24.2 Rhian Purvis U15W Gosforth
5 2:25.8 Rebeccaa Metin W Newcastle Uni/RAF
6 2:29.1 Issac Allen U20 Durham
7
8
L RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:23.6 Lucy Robinson W North Shields Poly
2 2:24.1 Libby Hedger U17 Middlesbrough Mandale
3 2:25.3 Elisha Tait U17W Gateshead
4 2:25.5 Lucy-Erin Hunter U17W Darlington
5 2:26.4 Hannah Kitchener U20W Middlesbrough Mandale
6 2:32.6 Amber Leigh U20W Birtley
7
8
M RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:28.0 Rebekah Kitchener U17W Middlesbrough Mandale
2 2:28.7 Isobel Chaudry U15W Gateshead
3 2:31.1 Eva Hardie U15W Houghton
4 2:32.2 Will Bellamy U13 Houghton
5
6
7
8
N RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:21.9 Adam Ord U13 Durham
2 2:31.9 Ava Taperell U13 Gateshead
3 2:40.5 Rhiannon Hedley U13 Morpeth
4 2:43.4 Allanah Browne U15 Gateshead
5 2:44.8 Anna Piggford U13 Houghton
6
7
8

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2019