Durham - 30 June - Results

Races: 15
Finishers: 79
PB's: 45 (57%)
Power of Ten: Here

. A RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:52.6 Michael Wilson U20 Sunderland
2 1:53.0 Richard Morrell Morpeth
3 1:53.1 Markhim Lonsdale U17 Crook & District
4 1:53.6 Paul White Middlesbrough Mandale
5 1:55.6 Jonathan Currie U20 Tynedale
6
7
8
.
.
. B RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:55.1 Nick Swinburn Morpeth
2 1:55.3 Gregory Jayasuiriya Middlesbrough & Cleveland
3 1:57.9 Lewis Timmins Morpeth
4 1:58.2 Jack Robertson U20 Scarborough
5 1:58.6 Sineon Greenwood Gateshead
6
7
8
.
.
. C RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:56.1 Nathan Reed Sunderland
2 1:57.0 Tristan Peel U20 Jarrow & Hebburn
3 1:59.5 Ben Lewis U17 City of York
4 2:00.5 Luke Clark U20 Gateshead
5 2:01.4 Adam Pratt Tynedale
6
7
8
.
.
. D RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:59.5 Adam Gibbs U17 Wallsend
2 2:00.2 Iain Lynn City of York
3 2:00.4 Thomas Goulding U20 Birtley
4 2:01.6 Henry Johnston U17 Durham
5 2:03.4 Andy Graham Wallsend
6 2:03.9 Max Pearson U15 Tynedale
7
8
.
.
. E RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 1:58.0 Joshua Schofield U17 City of York
2 1:59.7 Oliver Watson U20 Durham
3 2:00.2 Phillip Winkler U20 Morpeth
4 2:01.1 Daniel Johnson U23 Gateshead
5 2:02.3 Jonathan Wilkinson U23 Durham
6 2:06.5 Michael Todd U20 South Shields
7
8
.
.
. F RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:03.2 Tom Powell U23 Trafford
2 2:03.3 Ben Craig U20 Sunderland
3 2:05.0 Otto Kingstedt U23 Sweden
4 2:07.0 Daniel Whittle Durham
5 2:09.6 Alexander Birkett Kendal
6
7
8
.
.
. G RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:06.0 Alex Brown U17 Houghton
2 2:06.6 Sam Hancox U20 Morpeth
3 2:06.9 Calum Martin U17 Billingham
4 2:08.0 Kieran Hedley U15 Morpeth
5 2:09.0 Douglas Tickner Tyne Bridge
6 2:09.9 Thomas Brannon V45 North Shields Poly
7
8
.
.
. H RACE [Mixed]
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:04.8 Mark Smith U17 Sunderland
2 2:06.9 Peter Jarvis U17 City of York
3 2:10.0 Michael Garrard North Shields Poly
4 2:10.3 Gina Rutherford W North Shields Poly
5 2:10.5 Christopher Wilkinson U23 Durham
6
7
8
.
.
. I RACE
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:07.3 Harry Allen U17 Billingham
2 2:09.6 Timmy Davies U23 Beverley
3 2:10.4 Sean Maley V40 North Shields Poly
4 2:11.1 Lydia Turner U20 Birtley
5 2:11.4 Jason Catterall V40 Sedgefield
6 2:11.8 Josh Allen U15 Middlesbrough Mandale
7
8
.
.
. J RACE [Mixed]
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:15.1 Mille Howard U17W Harrogate
2 2:16.0 Oliver Dustin U15 Border
3 2:16.9 Oliver Mason U13 Border
4 2:17.6 Josh Cowperthwaite U15 Middlesbrough Mandale
5 2:21.0 Heidi Murray U17W Lancaster & Morecambe
6 2:25.5 David Hughes V50 North Shields Poly
7
8
.
.
. K RACE [Mixed]
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:13.9 Sophie Burnett U17W Birtley
2 2:14.3 Jamie Reed U15 Houghton
3 2:16.1 Lucy Erin Hunter U15W Darlington
4 2:17.3 Lizzie Cramb U15W Shildon
5 2:19.1 Stephanie Driscoll W Kendal
6 DNF Emma Toogood W Durham
7
8
.
.
. L RACE [Mixed]
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:15.0 Samuel Campbell U20 Durham
2 2:18.7 Katie Gunn U17W Birtley
3 2:20.4 Eleanor Daglish U17W Houghton
4 2:25.7 Rebecca Mott U17W Durham
5
6
7
8
.
.
. M RACE [Mixed]
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:20.4 Oscar Brown U15 Middlesbrough Mandale
2 2:20.5 Robert Hancox V45 Morpeth
3 2:23.2 Ryan Stllard U13 Middlesbrough Mandale
4 2:24.2 Emily Fields U23W Middlesbrough Mandale
5 2:25.8 Henry Johnson U13 Houghton
6 2:32.9 Tegan Hewitt U13W Gateshead
7
8
.
.
. N RACE [Women]
.
Position Time First Name Surname Age Group Club
1 2:27.6 Hannah Rank U23W Morpeth
2 2:30.0 Holly Mattheson U15W Heaton
3 2:30.2 Ellie Phillips U13W Darlington
4 2:32.8 Katie Noble U15W Darlington
5 2:36.9 Leah Davison V40W North Shields Poly
6
7
8
.
. O RACE [Mixed]
.
. Time First Name Surname Age Group Club
1 2:33.3 Will Bellamy U13 Houghton
2 2:33.7 Eva Hardie U13W Houghton
3 2:39.5 Megan Noble U13W Darlington
4 2:48.3 Carla Maley V35 North Shields Poly
5
6
7
8

The best of British from the BMC

© Copyright British Milers Club 2019